Збройні сили України можуть “перемелювати” вороже угруповання в Херсонській області до закінчення бойових дій навіть без повноцінних штурмів. Однак реальний контрнаступ буде в іншому місці. Зараз є шість ділянок фронту, де його можуть організувати.

“Далі будуть цікаві дії, вже елементи мережево-центричної війни. Напрямок головного удару, реальний — це не Херсон. Ось цю все правобережне угруповання, його можна залишити, як вишеньку на торті. Його можна протягом всієї війни до перемоги України ось так от “поливати” з усіх боків, — а вона там “поливається” реально з усіх боків вогнем, — і просто його знищувати до останнього росіянина”, — заявив полковник запасу, військовий експерт і колишній пілот ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю з журналісткою Юлією Латиніною.

Як зазначив експерт, якщо Росія вирішить перекидати додаткові сили на південь через пішохідні переходи, які ще діють, то їх теж будуть знищувати. “Кухар Залужний” спалить окупантів у південному котлі, вважає полковник запасу. А далі Світан розповів, де ЗСУ можуть завдати основного удару.

“Я так розумію, є як мінімум 5-6 напрямків, де може бути реально розвинений наступ. Це і на Харків, якщо з півночі почати. Відсунення фронту від Харкова кілометрів на 40: як мінімум до кордону Росії. Також з-під Старого Салтова досі ще не знято питання щодо виходу на Куп’янськ і відрізання ізюмського угруповання. Третє — це просто наступ із заходу на Ізюм. Навряд чи буде якийсь наступ наших військ в районі Бахмута, немає сенсу поки ніякого. Але, припустимо, південніше наступ на Донецьк дуже реальний, тому що зайти в Донецьк навіть тими групами, які є зараз, — це не складе труднощів навіть без “броні”, — додав Світан.

Волноваха та Оріхове з Гуляйполем- два потенційні напрямки для контратак ЗСУ. На думку експерта, в районах цих населених пунктів є хороші плацдарми.

Водночас український контрнаступ, ймовірно, спонукає Росію до передислокації та зміни пріоритетів на всьому театрі дій. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Генштаб України повідомив, що російські війська посилюють угруповання сил, що діють на захід від Донецька, підрозділами Центрального військового округу, йдеться в аналітичному звіті.

Раніше в ISW встановили, що підрозділи ЦВО під командуванням командувача ЦВО генерал-полковника Олександра Лапіна діяли в районі Лисичанськ-Сіверськ і нещодавно завершили оперативну паузу в середині серпня.

Переміщення підрозділів ЦВО до району Донецька також свідчить про те, що російські війська віддають перевагу просуванню до Сіверська на користь спроб утримати темп навколо міста Донецьк, зазначили аналітики.

Також раніше ISW повідомляв, що російські наступи навколо Авдіївки та західного району Донецька фактично досягли кульмінації після обмежених проривів росіян навколо вентиляційного стовбура шахти “Бутівка”.

Інші ключові висновки ISW:

Українські війська продовжували контрнаступальні дії з наземного штурму та ударів по російських логістичних ланцюжках через Дніпро. Українські війська досягли успіхів на землі та почали наносити удари по понтонних переправах через річку.

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, створює правові та соціальні умови для примусової культурної асиміляції переміщених українців у Росії, щоб стерти їхню українську культурну ідентичність.

Російські війська здійснили обмежену наземну атаку на північ від Харкова.

Російські війська здійснили обмежені наземні удари на південний захід від Ізюма, на південь від Бахмута та поблизу західних околиць міста Донецьк.

Російські війська здійснили обмежений наземний удар на півночі Херсонської області.

Анонімний високопоставлений військовий чиновник США заявив, що США вважають, що Росія веде артилерійський вогонь з позицій навколо та поблизу Запорізької АЕС.

Російська окупаційна влада продовжує спроби примусово інтегрувати школи в окупованій Україні в російську освітню систему та поширювати методи соціального контролю.

Російські війська продовжують перекидати військову техніку до Криму.

У суб’єктах федерації (регіонах) Російської Федерації триває комплектування та розгортання добровольчих батальйонів.