Через два роки з початку повномасштабної війни стало очевидним, що ті, хто сумнівався у вторгненні Росії в Україну через нерозсудливість такого рішення Кремля, певною мірою мали рацію. Адже події довели цілу низку прорахунків диктатора Володимира Путіна.

Про це пише американський канал CNN у своєму матеріалі до другої річниці вторгнення.

Автор матеріалу, головний міжнародний кореспондент CNN Метью Ченс, визнає, що два роки тому він був серед тих «численних багаторічних спостерігачів за Кремлем, які помилилися» щодо ймовірності повномасштабного вторгнення.

«Мало хто міг зрозуміти, чому Володимир Путін пішов на таку ризиковану військову авантюру, особливо коли навіть погроза російського вторгнення [в Україну] вже приносила [йому] результати, — нагадує Ченс про тогочасні численні пропозиції Вашингтона щодо переговорів із Москвою. — Направити російські сили проти однієї з найбільших активних армій регіону [ЗСУ] здавалося нетиповим [для Кремля] нерозсудливістю, а тому малоймовірним».

Утім, зазначає Ченс, сьогодні ті, хто справедливо вважав вторгнення неминучим, але впевнено пророкував швидку перемогу Росії, помилилися в другому аспекті. Але, в підсумку мали рацію ті, хто пророкував величезні збитки цієї війни для РФ.

Зокрема кореспондент CNN нагадує про такі прорахунки РФ щодо вторгнення в Україну.

Те, що Москва досі називає «спеціальною військовою операцією», перетворилося на кровопролиття катастрофічних масштабів, якого в Європі не бачили поколіннями.

«Навіть скромні оцінки свідчать про сотні тисяч загиблих і поранених з обох сторін. Невеликі досягнення [Росії], такі як нещодавнє захоплення Авдіївки, коштували величезною ціною», — нагадує Ченс.

Армія Росії, яка колись користувалася визнанням, виявилася насправді надзвичайно неготовою і вразливою до сучасної зброї в руках рішучого українського опору. Навіть якщо війна закінчиться завтра, ймовірно, знадобиться багато років, щоб відновити силу і чисельність ЗС РФ, прогнозує журналіст.

Два роки повномасштабної війни також ще більше погіршили ситуацію всередині Росії, зазначає журналіст. Сотні тисяч її громадян втекли за кордон, щоб уникнути призову. Владі РФ довелося пережити збройне повстання, під час якого найманці ПВК Вагнера зі зброєю в руках рушили на Москву, кинувши безпрецедентний виклик владі Кремля. Через зневагу міжнародного співтовариства Росія стала країною, щодо якої накладено найсильніші санкції. А Путіна підозрюють у військових злочинах у Гаазі. Найгучніший критик Путіна — Олексій Навальний — помер. Тож на тлі широкого придушення інакомислення Росія “ще більше занурилася в ізоляцію і темряву”, – констатує CNN.

Нагадуючи про роки правління і злочини режиму Путіна до вторгнення в Україну — від війни в Чечні до вбивства Анни Політковської — автор матеріалу називає «переломним моментом» 24 лютого 2022 року.

«Річ не тільки в тому, що Путін прорахувався у своїх амбіціях завоювати Україну, а й у тому, що замість очікуваної ним кампанії зараз триває безстрокова війна. Скоріше, його повномасштабне вторгнення в Україну стало моментом, коли Путін нарешті відмовився від будь-якої подібності кооперації із Заходом і будь-якого облуди стосовно того, що незгоду і критику всередині цієї країни [РФ] терпітимуть», — резюмує Метью Ченс.

Він визнає, що поки що є «мало ознак хоча б якихось змін у цьому курсі».

«Насправді через два роки після проведення своєї «СВО» Путін посилює контроль над владою, опоненти змушені мовчати, а вибори в березні мають затвердити його п’ятий президентський термін. У приватному порядку багато росіян тихо сподіваються, що зміна курсу відбудеться. Але мало хто вірить, що це станеться зараз або навіть скоро», — завершує матеріал Ченс.