На зібрання фракції «Слуга народу» у Трускавці від президента Володимира Зеленського хочуть почути, які будуть подальші кроки в питані деолігархізації, а також, які пріоритети роботи «слуг» на найближчий час.

Зазначила у розмові з «Главкомом» заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

«Нам від президента важливо почути якісь основні маркери, які стосуються найближчих років. Бо для того, щоб ми були єдиною фракцією, треба чітко розуміти, що нас об’єднує і куди ми йдемо», – зазначила Кравчук.

Останнім часом у прийнятті деяких рішень у фракції «Слуга народу» відсутня одностайність бачення деяких питань, наприклад, закону деолігархізації. Тож на запланованому зібранні для «слуг», за словами Кравчук, важливо розуміти, які подальші кроки у цьому напрямку.

«Є глобальні речі, які ми вже запустили, – земельна реформа, закон про референдум, які у нас були записані в програмі. Якісь хороші проєкти, що виникли абсолютно логічно – курс на оновлення інфраструктури, оновлення країни, у вигляді будівництва доріг, мостів, аеропортів. Це всі підтримують і тут немає взагалі якихось суперечок. Є речі, які взагалі безконфліктні, є більш дискусійні та масштабні. Наприклад, які плануються наступні кроки в деолігархізації, бо ми ж прийняли лише один законопроєкт, але маємо ще п’ять (умовно). Просто треба сісти та тверезо подивитися, які такі основні ключові моменти нас чекають», – наголосила заступниця голови фракції «Слуга народу».

У «Слузі народу» переконані, що призначати на посади нових міністрів після звільнення чинних, краще з людей зсередини фракції, адже це добре «працює для атмосфери» в колективі.

«Ми очікуємо на цій великій фракції почути нарешті від прем‘єра, голови фракції, можливо, від президента якусь конкретику щодо прізвищ та міністерств, де будуть зміни. Хоча ми знаємо найбільш вірогідні міністерства і, до того ж вже активно обговорюється список кандидатів на заміну. Принаймні, на частину посад претендують колеги з фракції, тобто чинні народні депутати. І історія з тим же Монастирським якраз підкреслила, що це добре працює для атмосфери у фракції, коли вакансії заповнюють людьми зсередини фракції, а не просто дають з кандидатом познайомитися за 45 хвилин співбесіди на комітеті», – підкреслила Кравчук.

Заступниця голови фракції «Слуга народу» також уточнила, що йдеться про окремі зміни, а не про кардинальний перезапуск усього уряду, і політична воля на ці кадрові рішення вже є. «Вона (політична воля – ред.) уже дуже близька до офіційної реалізації. Знову ж таки – мова про точкові зміни чи посилення, а не про кардинальний перезапуск уряду», – уточнила Кравчук.

Також у «Слузі народу» поки не поспішають називати конкретні прізвища майбутніх кандидатів, адже процес відставки міністрів це певна процедура. «Конкретні прізвища назвати зараз не можу, бо сама офіційна процедура щодо міністрів не може бути запущена прямо на цій зустрічі в Трускавці. Це має бути відповідна заява про відставку чи якісь подання від прем’єра.

Але дуже вірогідно, що цей процес буде запущений вже у жовтні, можливо навіть у перший пленарний тиждень. Треба тільки в загальний графік вписатися, бо буде виноситися в другому читанні багато законопроєктів, важливих для співпраці з МВФ, до яких є багато правок. Їх не астрономічна кількість, тому не буде застосовуватись якась спецпроцедура. Але це треба буде просто пережити, проголосувати. Кадрові питання – це мінімум година на кожне призначення. Вони включаються позачергово в порядок денний, і залежить від того, коли будуть ці подання і вже визначення за кандидатурами», – уточнила Кравчук.