Осінь в Україні очікуються акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги. При цьому глава СБУ Іван Баканов вже заявив, що вони є “фейковими” і “інспіровані Росією”.
Таку заяву Баканов зробив в коментарі РБК-Україна.
Серед “осінніх викликів” для України глава СБУ виділили втручання Росії у внутрішні справи України та її інформаційний простір. Як один із прикладів такого втручання Баканов назвав “фейкові” акції протесту.
“Мова йде про продукування фейків, штучну інспірацію протестних настроїв в різних сферах — будь-то тарифи, будь-то питання земельної реформи, або що-небудь інше”, — сказав він.
При цьому збільшення протестних акцій вже зафіксували в Нацполіціі. Наприклад, за перше півріччя 2020 року в Україні сталося понад 89 500 заходів, а за аналогічний період цього року — понад 91 000.
“Протягом останніх двох років ми фіксуємо збільшення кількості масових заходів і різного роду акцій. Звичайно, не всі акції проходять мирно. І там, де є порушення, поліція відразу реагує відповідно до своїх повноважень. Без винятків”, — заявив глава Нацполіціі Ігор Клименко.
Нагадаємо, з 1 січня Кабмін скасував пільгову ціну на електрику в розмірі 90 копійок за перші 100 кВт-год, яка поширювалася на всіх споживачів, після чого ціна збільшилася до 1,68 грн за кВт-годину. Тепер же Кабмін стверджує, що восени знизить ціну до 1,44 грн за кіловат-годину, видаючи це за “досягнення”, хоча в порівнянні з минулим роком ціна на електрику виросла більш ніж на 50%.
Також з травня цього року Кабмін скасував спеціальні зобовʼязання (ПСО) для “Нафтогазу України”, за якими компанія повинна була продавати ТКЕ газ за спеціальними, що не ринковими цінами. А після того, як ціна газу на європейському ринку різко зросла, відбулося зростання ринкових цін і на українському ринку. При цьому державної компанії “Укргазвидобування” відмовляється продавати газ комунальним компаніям, в результаті чого в найближчому опалювальному сезоні тарифи на тепло в Києві можуть виростуть на 40%.
Загалом станом на липень 2021 року в порівнянні з липнем 2020 року комунальні послуги в Україні подорожчали на 35,5%.
Водночас, всім відома народна депутатка Юлі Тимошенко і надалі продовжує сколихувати країну своїми провокативними заявами в бік влади.
За словами Тимошенко, восени 2021 року влада в 1,5−2 рази підвищить тарифи на тепло, гарячу воду та газ. Нардеп переконана, що внаслідок цього 80% родин будуть зовсім неплатоспроможними. Хоча не так давно сама погоджувала з президентом РФ «грабіжницькі» тарифи для українського населення.
Але, мабуть, з надією, що «погане пам’ятають недовго» вона вже «наперед розпланувала» гроші Міжнародного валютного фонду для субсидій українцям. Бо валиться не лише «добробут громадян», але й ледь не вся стабільність. Та чи правда це?
Заступниця директора «Центру економічної стратегії» Марія Репко запевняє в іншому. Гроші від МВФ допомогли вирівняти стан економіки в країні.
«Ключові події, які передували поліпшенню прогнозу щодо України – те, що її економіка виявилася більш стійкою до шоку, спричиненого коронавірусом, і не впала так глибоко, як могла б. Співвідношення державного боргу до ВВП виросло несуттєво, і надалі може знизитися. Україна зберегла відносини і з ринком комерційних запозичень, і з міжнародними донорами. При цьому курс гривні залишався гнучким, а Нацбанк – був відданим політиці «таргетування інфляції», – пояснює Марія Репко. – Цей позитивний прогноз ґрунтується на тому, що очікується зниження дефіциту бюджету і зберігатиметься політика макроекономічної стабільності».
На погоджувальній раді групи «Довіра» і «За майбутнє” пропонували ці гроші віддати на інноваційні проекти в кожній області — таким чином кожна область отримала б понад 3 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що 23 серпня Україна отримала на свій рахунок в МВФ 1,9 млрд спеціальних прав запозичення (близько 2,7 млрд дол.) у рамках розподілу 650 млрд долю між країнами-членами. Частину коштів Міжнародного валютного фонду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль хоче спрямувати на соціальні виплати.
Варто нагадати, що саме очільниця уряду – Юлія Тимошенко 18 січня 2009 року уклала з Путіним, який тоді грав роль російського прем’єра, кабальні газові угоди. Базова ціна з газ зросла до 450 доларів за 1 тисячу кубічних метрів, що було самогубством для української економіки та не мало нічого спільного з ринкової ціною та логікою.
Фактично Юлія Тимошенко здійснила акт державної зради та повісила на шию України ярмо. Саме під соусом його ліквідації вже наступний президент України – Віктор Янукович – підписував горезвісні Харківські угоди.