Служба безпеки України розслідує справу про незаконне придбання вугілля, яке видобули на окупованих територіях Луганщини, і його подальший продаж у Росію. Про це спецслужба повідомила Радіо Свобода 5 хвилин тому.
Водночас на запитання видання, чи відповідає дійсності інформація ЗМІ, що розслідування щодо схем із постачанням вугілля з ОРЛО, які сприяють фінансуванню тероризму, стали підставою для накладання санкцій на народного депутата з фракції Опозиційна платформа — За життя Тараса Козака, не відповіли. Також не уточнили, чи ведуться проти нього ще якісь провадження, окрім цього.
«Головне слідче управління здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо протиправного придбання кам’яного вугілля, видобутого на окупованих територіях Луганської області, яке в подальшому реалізовується на адреси енергокеруючих компаній Росії», — ідеться у відповіді СБУ.
За даними спецслужби, ці дії мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 258−5 Кримінального кодексу: фінансування тероризму, що караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.
Крім того, у СБУ не відповіли на запитання Радіо Свобода про те, коли відкрили відповідне провадження, коли справу передадуть до суду та якими є проміжні дані досудового розслідування.
В свою чергу, більше половини українців, які знають про рішення РНБО запровадити санкції проти телеканалів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука, підтримують його.
Про це йдеться в оприлюднених результатах опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 6-8 лютого.
78% опитаних українців знають про те, що президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти телеканалів “112 “, NewsOne, ZIK, 21% – не знають.
49% підтримують рішення припинити мовлення телеканалів “112 “, NewsOne, ZIK, 41% – не підтримують. З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення зріс з 42 до 49%, натомість кількість критиків зменшилась з 47 до 41%.
Важливо, що серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий (57%), а кількість критиків менша (37%), зазначають соціологи.
При цьому, 72% опитаних підтримують запровадження державою санкцій проти фізичних та юридичних осіб України якщо їхня діяльність шкодить інтересам держави (46% однозначно підтримують, 26% – скоріше підтримують).
Натомість, у разі наявності доказів причетності цих осіб до терористичної діяльності або сепаратизму, рівень підтримки санкцій проти них ще зростає до 85% (67% – однозначно підтримують, 18% – скоріш підтримують).
А от екс-нардеп Сергій Лещенко в своєму телеграм – каналі пише:
Проросійський телеграм на кшталт каналу Клименко почав розганяти зраду: нібито закриття каналів Медведчука розкололо суспільство.
Це – дурна маніпуляція. Адже серед тих, хто знає про рішення Зеленського закрити канали Медведчука, підтримка становить майже 60 відсотків. Проти тільки 37 відсотків. Негативне ставлення до закриття каналів у тих, хто не знає про накладені на канали санкції. Таких людей тільки 21 відсоток в суспільстві. Однак можна припустити, що не знають про закриття каналів Медведчука ті, хто їх не дивився і, ймовірно, взагалі не цікавиться політикою.
Тобто розгромні для кума Путіна цифри 57 “за” закриття / 37 “проти” закриття включають в себе аудиторію каналів Медведчука. І ще один важливий показник – за тиждень число тих, хто підтримує, зросла на сім відсотків у міру того, як люди дізнаються про таке рішення Зеленського.