ДБР викрило поставки палива з території Росії до України структурами, пов’язаними з нардепом Віктором Медведчуком. Правоохоронці отримали матеріали щодо регулярних поставок дизельного палива агресором за зниженими цінами структурами. Докази можуть стати новою обставиною, яка підтверджує держзраду політика.
Про це 20 жовтня повідомила пресслужба відомства.
Нагадаємо, в один з терміналів Миколаївського морського порту, на початку жовтня, прибуло іноземне судно під прапором Панами. Термінал згодом прийняв інше іноземне судно під прапором однієї з країн ЄС. У документації було вказано продукцію доставили нафтопродукт на адресу товариства з обмеженою відповідальністю, яке пов’язують з нардепом.
Мінімізувати сплату обов’язкових митних платежів на мільйони гривень, порушникам дозволила задекларована постачальниками вартість, яка була майже в два рази менше ринкової. Судно протягом останнього року заходило в порти на території РФ, а товар має російське походження.
ASPI news повідомляло, якою нерухомістю володіє підозрюваний у держзраді лідер ОПЗЖ. У Кремлі негативно відреагували на підозру Медведчуку, але не обіцяли сприяти його звільненню.
Як відомо, Москва всебічно підтримує проросійські сили в українському політикумі, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом та вирішення конфлікту на Сході України на умовах, продиктованих Росією.
До того ж, вони проштовхують ключовий сигнал громадськості – декларування нероздільної долі та тісних зв’язків України й Росії. Про це повідомляє 24 канал.
“Найдивніше, що після того, як Україна пройшла Майдан, і коли переважна більшість українського суспільства сказала, що хоче віддалятися від Росії, все одно у вигляді різноманітних “уламків” окремих фракцій та підкуплених депутатів, російський вектор все ж таки залишався на порядку денному української держави”, – сказав політолог Максим Джигун.
На парламентських виборах 2019-го найбільшою проросійською партією в Україні, яка пройшла до парламенту, стала “Опозиційна платформа – За життя”. Від так званого східного флангу вона єдина має своє представництво у Верховній Раді – 44 народні депутати.
“Що стосується партії, яка зараз є – “Опозиційна платформа – За життя”. На рівні риторики вона чітко, системно відпрацьовує меседжі Кремля. Медведчук до санкцій, які були впроваджені на початку цього року, контролював низку телеканалів, через які ці меседжі системно поширювалися в Україні”, – вважає політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” Петро Бурковський.
У чому небезпека проросійських сил
Максим Джигун пояснив, що працюючи за “кремлівськими методичками”, проросійські сили в Україні намагаються змішувати правду з фейками, створювати полярні точки зору в українському суспільстві та змусити пересічного українця засумніватися в проєвропейському векторі України.
Тобто, це абсолютна практика, яка спостерігається у російських ЗМІ, коли пропагандисти намагаються змішувати, здавалося б, якісь відверті факти з абсолютними маніпуляціями. Це створює інформацію “сірого забарвлення”, яка є і не правдою і не відвертою брехнею, що є дуже небезпечно з точки зору того, що викликає всілякі протистояння всередині держави та розмиває межі правди,
– наголосив політолог.
За словами експерта, в епосі постправди, коли подача та спосіб інформації мають набагато більший вплив, ніж самі факти, це несе глобальну небезпеку. І цим маніпулюють проросійські сили. Наприклад, уточнив він, питанням мови. Адже на Сході України – це один з ключових факторів для того, щоб “ці проросійські сили проходили далі до найвищих ешелонів влади та намагалися уявно боротися за права російськомовних”.