Глава тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у справі “вагнерівців”, депутатка від Слуги народу Мар’яна Безугла викликала на допит журналіста Юрія Бутусова, який раніше оприлюднив нібито свідчення ексглави ГУР Міністерства оборони Василя Бурби щодо зриву спецоперації проти “вагнерівців” через витік інформації з Офісу президента.

Про це Безугла написала у Facebook.

“Викликаю Юрія Бутусова на заслуховування. Час і місце буде повідомлено. Настав час відповідальності за сказане, зроблене і зламане”, — написала глава ТСК.

Зазначимо, що Бутусов опублікував ймовірний зміст свідчень колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби. ТСК заслухала його у п’ятницю в режимному приміщенні. Безугла також зазначила, що викладена Бутусовим у пості “версія того, що вчора говорив на засіданні ТСК В. Бурба не відповідає дійсності”.

“Джерело вказується, як “за даними джерел ЦЕНЗОР.НЕТ” Які джерела? Були присутні члени ТСК і В.Бурба. Це єдині джерела інформації, про те, що було вчора. Засідання “грифоване”. Підпадає під Закон про держтаємницю. Це кримінальна відповідальність. Не думаю, що Василь Васильович буде давати фейковий варіант державної таємниці. … Чи ж просто Бутусов взяв і написав свою попередню версію, аби якось, ну хоч якось “приліпитися” до роботи ТСК? Хто він, свідок, інструмент чи свідомий агент російської спецоперації з дезінформації в Україні? Будемо розбиратися”, — йдеться у пості нардепки.

Нагадаємо, що ТСК також спіймало на брехні й колишнього президента Петра Порошенка, який заявив, що особисто санкціонував спецоперацію щодо «вагнерівців» у 2018 році. Мар’яна Безугла пояснила це тим, що в той період спецслужби займалися «рутинною роботою» щодо розвідки можливих учасників війни на Донбасі з боку бойовиків, натомість планування цього «спеціального заходу» відбувалося аж у липні 2020 року.

“Згідно з заявами п’ятого президента він особисто санкціонував спецоперацію у 2018 році. Але ми бачимо, що у 2014-2018 році – це рутинна робота, а планування спеціального заходу – це липень 2020 року.

У липні СБУ була передана інформація за результатами документування осіб і відібрано кілька десятків тих, які становлять оперативний інтерес. І з цих кількох десятків було відібрано 33.

Зроблю висновок, згідно з нашим дослідженням, Петро Олексійович, беручи до уваги, що ту інформацію, яку ми отримали, планування йшло в липні 2020 року, а це відбулося у липні 2020 року, не міг санкціонувати.

У мене питання, чому Петро Олексійович фактично ввів у оману як ТСК, так і все суспільство, які мотиви на загал заявити про особисте санкціонування у 2018 році, для чого брехати?”, – заявила вона.