шп

Підполковник Міністерства внутрішніх справ України в Київській області заробляв на шпигунському бізнесі, надаючи послуги з прослуховування телефонів і стеження за бізнесменами.

Про це повідомляє Новое время з посиланням на Першу інстанцію , передає Корупція Інфо

Згідно з матеріалами справи, прокуратура Києва веде розслідування за підозрою колишнього начальника відділу Управління оперативної служби ГУ МВС України в Київській області у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, підполковник міліції у липні запропонував своєму знайомому послуги з негласного збору і обробки інформації на окремих громадян за грошову винагороду.

У перелік послуг, які пропонував полковник, входило:

1) зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж протягом трьох місяців (інформація сполучення з номерами мобільних операторів) (від 600 доларів за один номер);

2) "прослуховування" особистого спілкування за вказаним номером мобільного оператора (від 2800 доларів в добу);

3) аудіо-, відеоконтроль персони (від 50 доларів на годину).

Зібрані дані міліціонер передав за суму $1200. Пізніше міліціонер ще кілька разів надавав різні послуги, за що отримав ще $1350.

24 вересня полковника затримали. Злочин передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.