Третій президент Грузії Михайло Саакашвілі перебуває у стані голодування вже два тижні. Про це повідомив у програмі “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24” його особистий лікар Ніколас Кіпшидзе.

Він заявив, що він не зміг особисто оглянути експрезидента у в’язниці, де той наразі знаходиться, тому нової інформації про його здоров’я у нього немає.

“Я теж дуже хвилююся. Я в останній раз бачився з президентом, це було в неділю (10 жовтня 2021 року – ред.), і вже мені він не сподобався, чесно кажучи. Я почав хвилюватися і говорив з тюремними лікарями, вони хороші, професіонали. Ми потім домовилися, що я в понеділок (14 жовтня 2021 року – ред.) прийду і подивлюся, що там діється, побачу президента, і потім ми вже будемо робити планування, як лікувати Михайла Саакашвілі надалі. На жаль, я не отримав до президента (доступ –ред.) ні вчора, ні сьогодні. Я там був біля в’язниці, годинами стояв, чекав, але нічого не вийшло. Зараз мені сказали, що напевно завтра (13 жовтня 2021 року – ред.) вийде побачити президента. Але подивимося, подивимося, побачимо. Так що у мене нової інформації немає ніякої”, – сказав лікар Саакашвілі.

На питання про те, скільки ще допустимо голодувати Саакашвілі, перш ніж настануть незворотні зміни в його організмі, Ніколас Кіпшидзе відповів, що третій президент Грузії вже на порозі цих змін.

“Ми вже досягнемо цього моменту сьогодні-завтра, потім буде важко. Але це я говорю чисто теоретично, тому що поки я не побачу хворого, я не можу ніяких передбачень, ніяких діагнозів нічого сказати”, – сказав доктор, зазначивши, що загроза життю Саакашвілі є.

Що стосується припинення голодування, то, за словами Ніколаса Кіпшидзе, Саакашвілі про це навіть чути не хоче.

“Я говорив з ним два рази, але він не хоче навіть чути, він дуже сильна людина, як ви знаєте, морально. Коли я бачився з ним два рази, він, хоча трошки був слабенький, але був налаштований на голодування, і не хоче чути, ні про які інші варіанти, на жаль”,- сказав лікар.

З приводу того, скільки фактично Саакашвілі вже не приймає їжу, Ніколас Кіпшидзе сказав, що вже два тижні. З моменту оголошення голодування Саакашвілі пройшло 12 днів, але за фактом він перестав приймати їжу раніше, сказав лікар.

“Це не 12 днів, як Саакашвілі мені сказав, він був 3-4 дні в дорозі з України до Тбілісі, і він мені сказав, що він нічого не їв в цей час. Так що це не 12 днів, це вже 2 тижні мінімум”, – сказав Кіпшидзе.

Крім того, лікар підкреслив, що Саакашвілі не знаходиться на підтримуючої його організм терапії через те, що він п’є тільки воду і чай.

“Він ніяких вітамінів не хоче приймати, він тільки на воді. Був один момент, коли лікар тюремний попросив його випити чай з медом, він це зробив, але потім побачив по телебаченню, що його критикували, говорили, що він не голодує, а їсть вдень і вночі мед і всякі соки. Але це неправда, наскільки я знаю, він випив всього один стакан чаю з медом. Так що голодування триває, вода і чай, ніяких вітамінів він не приймає”, сказав лікар.