У Росії вже щосили готуються до капітуляції. Помітно змінив риторику про війну в Україні не тільки кремлівський диктатор, але і пропагандисти, їм явно спустили нові “темники”.

“Відразу після форуму в Давосі у РФ почалася паніка і спустили нові “темники”: “Росія – велика держава, вона не може зазнати поразки, навіть якщо ми, борючись з блоком озброєних до зубів 50 держав НАТО, відступимо на кордони 91-го року, все одно це буде наша велика перемога”. Реальність змушує змінювати свідомість і в бункері, і на Луб’янці, і де завгодно”, – заявив політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв’ю УНІАН.

На його думку, Генеральний штаб армії РФ з самого початку прекрасно розумів перспективи своєї “спецоперації”, як вони називають розв’язану проти України війну.

“І зараз, коли відбувся дуже серйозний перерозподіл влади під час міні-перевороту (в бункері у Путіна в ніч проти 11 січня), я сподіваюся, що військові нав’яжуть якийсь варіант виходу з цієї ситуації… Зрештою, і сам Путін вже інші пісні співає. Це неминучий процес, і він буде посилюватися”.

На думку Піонтковського, Путіну залишилося два-три місяці правління.

Раніше вже повідомлялось, що колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж вважає, що продовження активних наступальних операцій ЗСУ та звільнення територій України змусить Росію відмовитись від погроз застосування ядерної зброї.

Про це він розповів у інтерв’ю OBOZREVATEL.

“Це, звісно, продовження наших активних наступальних операцій, перехід до нової стадії. Не лише оборонна, а й стратегічна наступальна операція, визволення територій, і на цьому тлі ослаблення путінського режиму. У такому разі політики та військові в Росії перед загрозою відповідальності вирішуватимуть питання вже з самим Путіним – його усунення чи ще чогось. Вони будуть домовлятися із Заходом щодо умов капітуляції чи миру, але на умовах збереження режиму в РФ на певний час”, – зазначив він.

Маломуж також вважає, що росіяни можуть мотивувати це тією ж ядерною загрозою, коли ядерна зброя може опинитися в руках нових диктаторів нових держав, які можуть утворитися під час розпаду РФ.

“Натомість вони гарантуватимуть стабільність, але за умови, що Путіна буде відсторонено від влади, що Україна отримає компенсацію за втрати внаслідок війни тощо”, – пояснив він.

Військовий експерт і полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю Главреду пояснив, що Путін може протриматися ще рік, а потім російський народ відмовився б воювати за його ідеї.

“Головний момент полягає в тому, що захід не перестане давати Україні зброю, навіть незважаючи на те, що в Західній коаліції найрізноманітніші думки. Припустимо, там є такі люди, як Макрон, який готовий у будь-який момент домовитися з Путіним і почати примушувати Україну до миру. Плюс Папа Римський: Франція ніколи не була самостійною державою, вона завжди була рупором Ватикану, і вони будуть працювати рука об руку, а Ватикан, як ми бачимо, зацікавлений у перемозі Росії”, – зазначив Жданов.

За його словами, навіть попри настрої Макрона, незважаючи на нерішучість Шольца в наданні дозволів на постачання зброї, незважаючи на те, що Австрія “сидить в затінку і чекає, коли протягнути руку” Росії – незважаючи на все це, захід буде поставляти Україні зброю. І буде давати його стільки, скільки треба.