Реформа міліції у Львові перш за все стосуватиметься кадрового складу. Також за якісну роботу міліціонерам тепер даватимуть житло. Як працюватиме міліція у Львові надалі? Що таке Добровільна Реформа Міліції і як вона буде проходити? Про це у прямому ефірі «Твоє Місто.tv» розповів начальник Львівського міського управління міліції Сергій Зюбаненко.
«Ми пішли простим шляхом: зібралась креативна група працівників міліції, яка уявила, що міліція – це якесь підприємство, яке хоче стати успішним… У реформі найбільш пріоритетним напрямком є кадри. Ми зробили таким чином: є міське управління міліції, там працює 150 людей. Поділимо його на три категорії: 50 – це професіонали, які будуть відібратися з усього міста через конкурсну основу, 50 – це ті, кому будуть роз’яснювати чіткі правила гри, це курсанти другого курсу Львівського державного університету внутрішніх справ, і найцікавіше – третя категорія – 50 людей, яких відбиратимуть з усієї Західної України», – сказав Сергій Зюбаненко.
Хорошою мотивацією для міліціонерів, зі слів Зюбаненка, має стати те, що людина з останньої категорії 50-ти, яка виграє конкурс, отримає службове житло, а через 5 років хорошої роботи зможе його приватизувати.
Загалом, реформа мала б бути загальноукраїнською, але пілотний проект наразі – Львівщина, зауважив Сергій Зюбаненко.
Щодо люстрації міліціонерів, начальник міліції Львова вважає, що це питання треба розглядати дуже обережно.
«Потрібно щось змінювати, але давайте зрозуміємо одну річ – що таке люстрація? Треба хоча б на рівні громадських організацій, органів місцевого самоврядування визначити поняття люстрації та тих осіб, які її проводять. Ми бачили, хто був на Майдані, бачили, хто був після Майдану, бачимо, хто є зараз. Є ті, які переслідують певні бізнес-інтереси. Такі люди створюють громадські організації, беруть прапори, шини, і йдуть вирішувати ті чи інші питання», – пояснив він свою позицію.
Як стверджує міліціонер, такі організації переслідують свої інтереси, займаються популізмом, тому не мають права люструвати, а ще – за допомогою ЗМІ треба виводити їх на чисту воду.
«Це – складний механізм, який варто передбачити: хоча би в органах місцевого самоврядування визначити тих, хто може бути «суддями», – зауважив він.
Начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія, на підготовчому етапі до реформування міліції у Львові проведуть аудит всього майна, яке є на балансі головного управління МВС України у Львівській області, та аналіз кадрового, матеріального і ресурсного потенціалу. Лише після цього почнеться сама реформа.
Крім того, львівських міліціонерів перевірять на детекторі брехні. Перевірку ініціює заступник начальника управління кадрового забезпечення ГУМВС України у Львівській області Роман Баховський. Він збиратиме скарги на правоохоронців Львова та області, і ті, на яких поскаржаться львів’яни та мешканці області – перевірять на поліграфі.
Джерело: Твоє Місто