Українські політики, як і їхні іноземні колеги, за словом до кишені не лізуть, хоча інколи це і вилазить їм боком. Журналісти сайту спробували вибрати для вас найбільш резонансніші заяви політиків, а також фрази, які стали крилатими у соцмережах.
Пропозиція року
Один із тих, хто ніколи не полізе у кишеню за словом — екс-голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відомий бізнесмен Ігор Коломойський. У березні, коли конфлікт між ним та Порошенком досягнув кульмінації, Коломойський кілька раз вступив у словесні перепалки з журналістами, які чатували поблизу захопленої будівлі "Укртранснафти" (тоді найбільше перепалокореспонденту "Радіо Свобода" Сергію Андрушку), а через декілька днів зробив оригінальну пропозицію народному депутату Мустафі Найєму. Пізніше окремі "перли" із запальних промов олігарха з'явились на футболках та чашках.
Аграрій року
Один з найбільш упізнаваних "брендів" української політики — це образ лідера Радикальної партії Олега Ляшка з вилами в руках. У травні нардеп-"селянин" з трибуни Верховної Ради вирішив розповісти своїм "міським" колегам про важке життя українського села.
Що ви, діти асфальту, можете знати про село? Я вам розкажу про село,
— звернувся Ляшко до "паразітів".
Greenpeace у захваті
Не знаємо, як решта українських президентів, а от Віктор Янукович мабуть викликав захоплення у захисників природи. Принаймні так про страусів в Україні не турбувався ніхто.
Що такого, що я підтримував цих страусів? Вони жили там, мені що, закрити очі і ходити, нічого не бачити?
— запитав Янукович журналіста ВВС, який брав у нього інтерв'ю.
Прем'єр проти президента
В українській політиці конфлікт між президентом та прем'єр-міністром — не рідкість. Трапляється і таке, що між собою "б'ють горщики" і колишні високопосадовці. Зокрема, один з членів так званого "Комітет порятунку України" (створеного у Москві політиками-втікачами), колишній глава уряду Микола Азаров розповів, що "рятівники" вирішили не співпрацювати з Віктором Януковичем та його найближчим оточенням.
Коли ми в комітеті обговорювали це питання, то ми прийняли рішення, що до складу комітету не повинні входити ті, хто був близько пов'язаний з попереднім президентом України. На цьому етапі питання вирішене і закрите,
— заявив Азаров.
Дипломат року
Як правило, дипломати скрупульозно підбирають слова — будь-який жорсткий випад може серйозно зашкодити стосункам між країнами. Інколи вони собі дозволяють вжити гостре слівце, якщо переконані, що камери та мікрофони вимкнені. З міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим трапився конфуз — мікрофон під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Саудівської Аравії таки був ввімкнений. Ця фраза одразу стала "крилатою".
Дебіли, бл*
— дипломатично зазначив Лавров.
Привітання від Москаля
Геннадій Москаль також належить до когорти улюбленців журналістів, адже ніколи не соромиться називати речі своїми іменами. Вітаючи українців з річницею незалежності, чинний голова Закарпатської обласної державної адміністрації пояснив, хто стоїть на заваді членства України у Євросоюзу.
Що нам заважало 24 роки стати повноправними членами Євросоюзу? Я думаю, на нашій дорозі були дурні, авантюристи й популісти. Якщо ми приберемо їх із політичної арени України, то ми наступного року будемо стояти тут, на цьому місці, вже в об'єднаній Європі,
— підкреслив Москаль.
Бойовик року
Заяви та "докази" російських високопосадовців інколи важко коментувати. Наприклад, глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін достеменно знає: український Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк брав участь у війні в Чечні.
Арсеній Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях, що відбувалися 31 грудня 1994 на площі Мінутка в місті Грозний і в лютому 1995 року в районі міської лікарні №9 міста Грозного, а також в тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії в Жовтневому районі міста Грозного 7 січня 1995,
— заявив Бастрикін у інтерв'ю "Российской газете".
Соцмережі, звісно ж, блискавично відреагували на таке "одкровення" Бастрикіна.
Чому Росія потрапила у немилість до Обами
Значний відсоток росіян — як простих жителів країни, так і у керівництві держави, переконаний — Росія досі залишається наддержавою, а західний світ, як і 30 років до цього, прагне остаточно зруйнувати її. Тож санкції, які ввели США, Євросоюз та інші країни — це продовження епохи "Холодної війни". Тільки от у Білому домі так не думають: санкції — це просто покарання за порушення світового права.
Ми не можемо стояти осторонь, коли суверенітет та територіальна цілісність наражається на грубе порушення. Те, що відбувається в Україні, може повторитись і у будь-якій іншій країні світу. Це є причиною санкцій, запроваджених Сполученими Штатами Америки та нашими партнерами проти Росії, а не бажання повернути часи "Холодної війни",
— наголосив Обама.
Діагноз року
11 грудня у стінах сесійної зали Верховної Ради трапився інцидент, який не прикрашає народних обранців. Під час виступу прем'єра Яценюка з трибуни Ради до нього несподівано підбіг нардеп Олег Барна, вручив Яценюку квіти і спробував винести прем’єра від трибуни. До трибуни одразу ж збіглись депутати і почалась масова бійка.
Багатьох здивувала незворушність Арсенія Петровича, яку він досить своєрідно пояснив.
Все нормально, я тебе прошу. Ну дебілів багато,
— відповів Яценюк комусь із нардепів.
Гарячі кавказькі хлопці
Одним із найгучніших скандалів 2015 року стала перепалка, яку вчинили 14 грудня під час засідання Національної ради реформ міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. Раніше Саакашвілі звинуватив урядовців, зокрема прем'єр-міністра, у корупції. На засіданні нацради реформ Аваков вирішив відповісти. Далі міністр перейшов на крик зі словами: "Забирайся з моєї країни", — і кинув склянкою в Саакашвілі.
— Ви як в таких випадках говорите, "бепепепе"? — зіронізував Аваков.
— "Бепепепе"? Так зі мною ще ніхто не розмовляв, — відповів Саакашвілі.
Не лише гарячі кавказькі хлопці
Не залишився осторонь конфлікту Саакашвілі-Аваков і прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Після того, як президент України Петро Порошенко закрив скандальне засідання нацради реформ, сторони ще добру хвилину "обмінювались люб'язностями", до суперечки підключився і Арсеній Яценюк.
Трєпло і гастролер,
— кинув Яценюк у бік Саакашвілі.
Зізнання року
Півтора року Володимир Путін заперечував присутність будь-яких російських військовослужбовців на Донбасі. Однак на традиційній підсумковій конференції він здивував усіх, відповідаючи на запитання українського журналіста, який "передав привіт" Путіну від полонених російських спецпризначенців Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова.
Ми не казали, що в Україні нема людей, які займаються вирішенням певних питань у військовій сфері,
— зазначив російський президент.
Щоправда, Путін одразу додав, що "регулярної армії" Росії на Донбасі нема, однак раніше він заперечував присутність не лише регулярних військових, але й інструкторів чи спецпризнаценців.