В останні дні громадськість вибухнула проблемою майже гамлетівськjuj масштабу — чи потрібно нам 12-річну освіту чи ні? А яка різниця? Якби в школі дітей учили 8 років, то ви б напевно не помітили принципової різниці.
Нещодавно моя старша дочка читала «Коротку історію майбутнього» Жака Атталі і запитала, мовляв, чому дітям не викладають соціальні науки так просто, як написана ця книга? Навіщо заучувати дати з історії, не розуміючи логіки процесів? Причому, складається враження, що і вчителі не особливо її розуміють.
Навіщо 11 років викладати такий англійську в школі, коли за місяць-два на звичайних курсах дитина починає розуміти логіку мови й починає говорити?
Який сенс інформатики, де дітей навчають в 15 років «як користуватися електронною поштою» і вимагають написати на папері, сцуко, алгоритм цього користування? Це дітям, які вже в 4 роки гри качають на телефони? Коротше, привіт з 90-х.
І ось ми повинні серйозно обговорювати буде толк від того, проведуть діти в цих дисциплінарних установах 11 або 12 років?
Я вас благаю, не забивайте голову дурними питаннями. Краще подумайте про інших, більш серйозних проблем.
Наприклад, цікаво, що багато 30-40-річні українці реально не розуміють, що ніяка пенсія їм не світить в країні, де індекс фертильності 1,2, а всі, хто генерує капітал, ідеї та інші корисні субстанції, гострить лижі і змиваються за кордон.
Замість того, щоб парити мізки людям байками про 12-річну освіту, краще б ввели в шкільну програму одне завдання з арифметики.
Вона повинна звучати приблизно так: В 2035 році населення України буде, скажімо, складати 30 млн населення. З них 15 млн старики, 10 млн. дорослі, 5 млн діти
Питання: Яка пенсія буде у 15 млн пенсіонерів, за умови, що 10 млн дорослих повинні прогодувати ще 5 млн дітей?
Яка повинна бути зарплата у середньостатистичного українця в 2035 році, щоб прогодувати 2,5 иждевенца і при цьому нормально жити?
Як таке держава з такою соціальною навантаженням буде в принципі здатне виконувати базові функції без залучення зовнішньої робочої сили?
Гострота питання збільшується ще більше, якщо ми візьмемо до уваги, що сьогодні тільки близько 2 млн українців генерують капітал.
Що станеться з державою, якщо кількість цих людей зменшиться в 2 рази до 2035 року. Чи три?
Про це потрібно говорити з ранку до вечора на шустерів, свободи слова та інших шоу, де тече лапшемет про кисільні береги і швидке позбавлення від нещасть і створення раю на землі
Тому що країна займає перше місце за темпами вимирання в світі, повинна порошинки здувати з тих, хто здатний забезпечити нездатне, непродуктивне і вмираюче більшість їжею і хоча б мінімальним ресурсом за допомогою високопродуктивного меншини. Якщо Україна в принципі хоче жити, вона повинна думати про таке меншості, розширювати цю прошарок і зробити все, щоб вона відчувала себе тут сухо і комфортно.
Інакше через 20 років буде український пенсіонер стояти раком, выколупывая свою пенсію із землі у формі «соціальної картохи» та мріючи про киселевих річках, які ось-ось потечуть, тому що Грицько Мудрий сказавши, що кожен пенсіонер має право на субсидії, пільги і продуктовий пакет на Новий року і Великдень.