РНБО покарає банкірів і керівництво НБУ Рожкову і Дегтярьову за «банкопаду» і розкрадання десятків мільярдів гривень.

Цієї п’ятниці президент України Володимир Зеленський і секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов на засіданні відомства повинні навести порядок в банківському секторі, розібратися і покарати винних у банкрутстві десятків банків в 2014-2017 років.

Як повідомляють джерела близькі до керівництва РНБО, 17 вересня будуть введені санкції проти Олега Бахматюка, Костянтина Жеваго, Миколи Лагуна і його «товаришів» по ​​«Дельта Банку».

Також нових кримінальних справ варто чекати директору Департаменту банківського нагляду Національного банку України Наталії Дегтярьовій і першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій. Про деяких із перерахованих вище екс-власників банків і керівників НБУ Олексій Данілов вже давав коментарі.

Восени 2016 року було опубліковано записи розмов Катерини Рожкової з керівниками та акціонерами приватних банків. Про що писали журналісти і говорили керівники правоохоронних органів. Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за цими фактами записів телефонних розмов ще в 2017 році.

Як писали ЗМІ, на записах заступник голови НБУ Катерина Рожкова з радником глави правління «Платинум Банку» Дмитром Зінковим і бізнесменом Борисом Кауфманом говорили про лобіювання інтересів згаданого банку.

На думку правоохоронців, такі дії Катерини Рожкової і Наталії Дегтярьової, яка зайняла посаду Директора департаменту банківського нагляду з травня 2016 року і також виконувала доручення Рожкової, були спрямовані на усвідомлене знищення економіки України через безпосередній вплив на банківський сектор. Також постраждали десятки тисяч вкладників банків і юридичні особи.

У «силовиків» є всі факти протиправної діяльності зазначених банкірів і топ-менеджменту НБУ, однак, незважаючи на вагомі докази і відкриття декількох кримінальних проваджень фігуранти поки ще на волі і навіть продовжать працювати.

Іноземні партнери також очікують, що Володимир Зеленський, Олексій Данілов і РНБО повинні завтра покарати реальних винних за розкрадання мільярдів гривень, доведення банків до банкрутства і корупцію в НБУ.

Як відомо, Рада національної безпеки і оборони розгляне питання “банкопаду” і відповідальних за нього осіб.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Наступний кейс, який буде розглядатися в Раді національної безпеки і оборони за дорученням президента України, – як сталося так, що грошей немає, олігархи додаткові з’явилися після, скажімо так, “банкопаду” в нашій країні. Це речі, які повинні бути абсолютно публічними”, – заявив він.

Говорячи про Приватбанк, Данілов зазначив, що Коломойський без допомоги спыльныкив в Національному банку “жодним чином і не міг би нічого робити”.

“Це інституція, яка повинна була контролювати всі ці речі, але вони і сьогодні всі працюють за своїми посадами, вони шановані. НБУ повинні спільно з РНБО йти до тих процесів, які ми сьогодні ставимо Ігорю Валерійовичу Коломойському”, – сказав секретар РНБО.