"Моторола" загинув у ліфті будинку, в якому він проживав. Спрацював вибуховий пристрій, бойовик перебував в епіцентрі вибуху і отримав смертельні травми.
У вбивстві "Мотороли" підозрюється українська диверсійно-розвідувальна група. На окупованій території Донеччини бойовики оголосили план по затриманню підозрюваних.
З 15 років, залишившись сиротою, жив з бабусею. Під час служби в морській піхоті брав участь у Другій чеченській війні, провівши в боях близько року. В цілому ж прослужив чотири роки в двох різних підрозділах. В армії виконував обов'язки зв'язкового, за що і отримав своє прізвисько.
Повернувшись до мирного життя, працював рятувальником, каменярем, на автомийці.
Коли почалися заворушення в Донбасі, Арсен, почувши по телебаченню про "звірства" "українських карателів", приїхав захищати "русский мир". Він приєднався до угруповання Гиркина в Слов'янську, де командував загоном бойовиків.
У пресі також зустрічається інформація про те, що на батьківщині Моторола був замішаний у викраденні автомобіля, тому поїхав в Україну, щоб уникнути відповідальності за злочин, проте сам Павлов пояснив свою присутність на території країни-сусіда щирими переживаннями за народ Донбасу.
Російські журналісти облюбували Моторолу як "героя-ополченця", який захищає Донбас, тому його обличчя стало з'являтися в ЗМІ чи не частіше Гиркина. Образ простого хлопця з російської глибинки, який все кинув і поїхав захищати "братів", надавав йому поваги в очах пересічних росіян і мотивував послідувати його прикладу.