У вівторок увечері група з 11 американських конгресменів від обох партій представила законопроект 5782 «Про введення санкцій проти Російської Федерації та надання додаткової допомоги Україні та інші цілі». Він є практично ідентичним сенатському «Акту на підтримку свободи України». За кілька хвилин до того, як законопроект був поданий, журналістам вдалося порозмовляти з його автором – членом Палати представників Конгресу США Марсі Каптур.

Обидва законопроекти вимагають від президента Обами введення додаткових санкцій проти російських компаній, у тому числі проти Рособоронекспорту, і визначають Україну, Грузію та Молдову найбільшими союзниками за межами НАТО з метою надання цим країнам військової допомоги. Крім військової, законопроектами передбачається також допомога у сфері енергетики, інформаційної політики та тимчасовим переселенцям. Це зроблено з метою полегшити узгодження версій законопроекту і прискорення їх прийняття.

«Існує висока ймовірність того, що законопроект вже цього тижня буде винесений на голосування в Сенаті, що дозволить надати Україні додаткову допомогу і ввести додаткові санкції проти Росії. Допомога буде, в тому числі, і військово-оборонного характеру для того, щоб Україна змогла впоратися з викликами, які виникли на її Східному фронті. Ми очікуємо, що цей законопроект пройде через Сенат. А ми в Палаті представників зареєстрували свою редакцію. Законодавство рухається в обох палатах. Вони можуть пройти або окремо, або будуть включені в інші законопроекти. Якщо ми не зможемо проголосувати їх зараз, то винесемо на голосування в Конгресі наступного скликання», – сказала Марсі Каптур.

Каптур наполягає – Україні необхідні не тільки кредити, але і «безоплатна» допомога:

«Дуже часто Захід, надаючи допомогу колишнім соціалістичним державам, супроводжував її дуже болючими економічними реформами. Я сподіваюся, що підхід до України буде більш гуманним, ніж це було у випадку Польщі, Чехії».

Чи підтримає ці законопроекти більшість у Палаті представників і Сенатіі чи буде вона достатньою,щоб подолати можливе вето президента? Каптур цього гарантувати не може. Але закликає членів української діаспори продовжувати активно працювати зі своїми представниками у Конгресі.

«Дуже важливо, щоб діаспора продовжувала свою роботу. Більшість членів Конгресу погано знають Україну. Їх треба просвіщати. Робота діаспори є критично важливою для просування наших законопроектів. Я щойно говорила з одним конгресменом зі східного штату, який нічого не знає про Україну. Але він підтримує наші зусилля в наданні Україні оборонного озброєння. І я знаю, що це тому, що його виборці з української діаспори зв'язалися з ним. Дуже важливо, щоб діаспора використовувала цей момент, щоб зв'язатися зі своїми сенаторами та конгресменами, особливо з членами провідних комітетів, і просвіщати їх.

Каптур – демократ. І політику адміністрації Обами щодо Росії вона в цілому підтримує.

«Повний ефект від введення санкцій буде відчутний з часом. Законопроект, який ми представили в Палаті представників, містить додаткові санкції. Глобальна ситуація в енергетиці теж зашкодить Росії. Ми повинні дати можливість цим тенденціям розвиватися. Треба бути терплячими. Але в той же час ми повинні переконатися, що в Україні є всі можливості себе захистити».

 

Джерело: Голос Америки 

 

новини про Львів