Народний депутат України Єлизавета Богуцька висловилася про паніку, яка пов’язана з поширенням небезпечного коронавірусу.

Відповідний пост вона опублікувала у соціальній мережі Фейсбук.

Подаємо її слова в оригіналі:

“Кожен день слухаю зведення про поширення короновіруса і паніки з приводу високої смертності.

Не виходить з голови наш свинячий і пташиний грип. Дуже добре пам’ятаю, як в приватних господарствах примусово забивали птицю. Один мій друг-орнітолог в Криму, розводив унікальні породи курей і голубів, зліг з інфарктом, адже це було справою всього його життя.

Не пам’ятаю точну кількість померлих від пташиного грипу, але народження нового Курячого олігарха Косюка пов’язую саме з “епідемією” цього грипу.

Пам’ятаю, як ми боролися з “свинячий”, поголовно носили маски і всією країною чекали таміфлю від Тимошенко.” – зазначила Богуцька.

“Сьогодні зранку прочитала, що в Китаї вже померло 112 осіб, а 7 млн ​​знаходяться на карантині. Через годину в новинах в телевізорі передали, що аж 80 випадків з 2,5 млн тих, що заразилися закінчилися летально. Коротше, дані різняться кардинально, але максимально поки відсоток смертності- менше п’яти проміле.

Міста відсікають від життя, блокуючи з них виїзди. Виглядає це, як боротьба з бактеріологічною зброєю. Але тоді смертність обчислювалася б не проміле, а десятками відсотків.

Хвороба, яка веде хоч до однієї смерті-уже небезпечна. І я вітаю реакцію китайського уряду і швидкісну будівництво інфекційної лікарні.
Але що робити зі смертністю від раку, яка косить весь світ? А з туберкульозом? А взагалі з доступністю до якісного лікування?” – заявила нардепка.

Також Єлизавета Богуцька висловила свою позицію стосовно паніки.

“Ми вже перестали вважати загиблих в результаті війни на Донбасі. Тим більше, не стежимо за статистикою загиблих в результаті ДТП. А хто знає, яка дитяча смертність в результаті булінга. А від передозування наркотиків? А скільки бомжів замерзає на вулиці холодною зимою?

А це- соціальні епідемії. Тут маска на обличчі- безсила і марна. Хоча вона марна і при грипі на відкритому просторі, а іноді й шкідлива.

Все відносно.
Але ми, як завжди, схильні до паніки, особливо коли вона посилено генерується авторитетними особами або виданнями.
Заходи безпеки потрібні. Безумовно.
Я про інше: про те, що нас не хвилює проблема, поки нашу увагу прикуто до неї залізобетонно.”

Нардепка закликала зберігати спокій та піклуватися про власне здоров’я.