Президент України, Володимир Зеленський, зробив емоційну заяву, звернувшись до українського народу і до представників попередньої влади, подаємо його слова в оригіналі:

«Чи важко стати космонавтом? Важко.
Але якщо цю мрію зміг здійснити я – хлопчик з буковинського села, значить, немає нічого неможливого».

Про це в одному зі своїх останніх інтерв’ю розповідав наш легендарний співвітчизник, перший астронавт незалежної України, Герой України, генерал-майор Леонід Костянтинович Каденюк.

Незважаючи на численні регалії, його характеризують як надзвичайно скромну людину, дуже порядну та чесну.

Сигналом для пробудження екіпажу «Колумбії» він обрав Гімн України. Таким чином «Ще не вмерла України» вперше пролунала в космосі над усією планетою Земля.

Він – наша легенда. І сьогодні, 28 січня, йому виповнилося б 69 років.

P.S. І, на жаль, про неприємне. Сьогодні я дізнався, що майже через два роки після смерті Леоніда Костянтиновича й досі немає облаштованої могили та пам’ятника.

На прощанні з ним у 2018 році були політики найвищого рівня, та за весь цей час держава не спромоглася вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця. Нам має бути за це соромно.Як мені відомо, проект меморіалу існує. Фінансування держава бере на себе, про що ми домовилися з урядом.

Ми дуже часто починаємо цінувати своїх героїв лише після того, як вони йдуть від нас. А інколи не цінуємо навіть тоді, коли їх з нами вже немає. Таке ставлення з боку держави потрібно змінювати раз і назавжди.

Нагадаємо, вчора президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда обговорили двосторонні відносини під час робочого візиту Глави Української держави до Республіки Польща з метою участі у відзначенні 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау.

Володимир Зеленський після перемовин з Анджеєм Дудою наголосив, що Україна дозволила пошукові роботи, і польські експерти провели перші розкопки у Львівській області. На черзі – відновлення польською стороною пошкодженої української могили на горі Монастир.

«Нам вдалося знизити градус емоцій навколо спільного трагічного минулого, і сьогодні наші країни з відкритим серцем рухаються вперед, у майбутнє, – сказав Президент України в заяві для ЗМІ в місті Освенцимі. – Віднині у наших відносинах ми акцентуємо увагу на тому, що нас об’єднує».

Глава Української держави зауважив, що цього року Україна та Польща планують провести низку спільних заходів.

«Вірю, що одним із них стане візит пана Президента Дуди в Україну», – сказав Володимир Зеленський.