Колишня дружина втікача до Росії екс-президента Віктора Януковича Людмила перетворилася в успішну бізнес-леді в окупованому Криму, де вона живе більше п’яти останніх років.

Зокрема, там у неї є розкішний особняк біля Ялти, а також магазин елітних продуктів в Севастополі, де торгують і санкційними товарами. Про майно екс-першої леді повідомляє “Радіо Свобода”.

Так, зараз 70-річна Людмила Янукович живе під охороною в сімейному особняку площею 1,2 гектара з власним гальковим пляжем в курортному селищі Відрадне.

Відзначається, що населений пункт розташований на самому березі моря між селищами Массандра, Микита і відповідно Ялтою. На ділянці екс-дружини екс-президента є триповерхова вілла площею 2345 квадратних метрів, котеджі для відпочинку на березі моря, будиночки для обслуги, спа-центр, басейн, тенісний корт, альтанки, господарські приміщення і інше.

За словами розслідувачів, всі підходи до особняка перекриті залізними воротами. А сама пані Янукович майже не з’являється на публіці.

“У згаданого будинку є історія. Територію, на якій він знаходиться, в 2003 році отримав тоді ще прем’єр Янукович, змусивши відмовитися від цієї власності керівництво кримського науково-дослідного інституту виноградарства і виноробства” Магарач “. У 2004 році там збудували віллу”, – пише видання.

Ще в 2015 році ринкова вартість цієї садиби з ділянкою, пляжем і будівлями оцінювалася в 25 мільйонів доларів. При цьому право власності на всю ділянку оформлено на фірму, близьку до Олександра Януковича, екс-міністра оборони України Павла Лебедєва і ветеранів спецслужб.

Крім будинку, на анексованому кримському півострові Людмила Янукович володіє своїм бізнесом. Зокрема, мережею магазинів продуктів “Меркурій” в Севастополі, яка створена через систему посередників.

До того ж торгують там продуктами, які заборонені для ввезення в Росію. Наприклад, французькими сирами і іспанськими м’ясними делікатесами.

Варто додати, що після початку російської агресії захоплений півострів став справжньою Меккою для соратників колишнього глави держави. Крім Людмили Янукович, в Криму проживає і екс-депутат Верховної ради Олег Царьов, займається бізнесом екс-міністр оборони України Павло Лебедєв, зберіг свої великі активи олігарх Дмитро Фірташ.