Лазарева субота – один із важливих православних свят, завжди відзначається в останню, шосту неділю Великого посту, перед Страсним тижнем, передає Корупція.Інфо

Популярне: Порошенко підписав надважливий закон для переселенців та ветеранів АТО

У 2017 році вона припадає на 8 квітня. Щороку напередодні Вербної неділі ми згадуємо одне з головних чудес, створених Господом Ісусом Христом воскресіння Лазаря. Історія виникнення свята така: Христос часто бував у будинку свого друга Лазаря і коли той захворів, то сказав йому: "Це не до смерті хвороба, але до Слави Божої, так прославиться через неї Син Божий".

Але через чотири дні Лазар помер. Як сказано в Євангелії, Ісус, почувши цю звістку, заплакав, а потім попросив прибрати камінь від входу в печеру, де був похований Лазар, прочитав довгу молитву, звернувся до нього і померлий воскрес. Звістка про це чудо швидко рознеслася по окрузі.

Після цього чудесного воскресіння Лазар став єпископом, проповідував християнство і прожив ще тридцять років. Сьогодні в храмі, де проповідував Лазар, біля самого вівтаря є ікона. На ній зображений Святий Лазар, а з боків від нього дві сестри Марфа і Марія. Трохи далі розташована гробниця Лазаря, поруч з якою б'є святе джерело. Віруючі читають священну Біблію, очищають думки і совість перед великим церковним святом.

У Лазареву суботу готують спеціальні страви і стежать за природою і поведінкою тварин.

Що не можна робити

Лазарева субота – особливий день, в який не можна виконувати важку роботу. Це є великим гріхом.

Також не можна вживати спиртні напої (виняток становить лише вино, яке допускається в невеликих кількостях). Не можна вживати скоромне, топтати ногами крихти від їжі, які впали на підлогу.

Що ж стосується дозвілля, категорично заборонено полювати, святкувати торжество, в тому числі весілля і дні народження, займатися коханням, співати і танцювати.

Домашню роботу потрібно перенести на інший день, так як заборонено займатися рукоділлям, роботою в городі, будівництвом, прати, прасувати, митися і робити прибирання. Ні в якому разі не бийтеся, та не сваріться і не відмовляйте людям в їх прохання. Порушення цих правил є тяжким гріхом, спокутувати який дуже складно.