Мітинг 17-го жовтня, попри гучні заяви організаторів, зібрав не так багато людей: за різними даними, до Верховної Ради вийшли не більше двох тисяч чоловік. Це не тільки менше, ніж прийшло людей на марш націоналістів та добровольців 14-го числа – це навіть менше, ніж зібрав марш за права тварин 15-го, передає Корупція.Інфо.

Тим не менш під Верховною Радою зібралися представники більше десятка політичних партій та рухів – фактично, майже всі, хто вважає себе опозицією. Попри доволі помірковані вимоги (які і так розглядатимуться у Верховній Раді), претензії протестувальників стосуються іншого. По суті це мітинг політичних сил, яким вигідно переобрання влади.

Щоправда, як вони збираються розхитати ситуацію, незрозуміло: мітинг розганяти ніхто не збирається, представники коаліції мітинг ніяк не коментують. Поки все більше скидається на те, що протестувальники вже під вечір розійдуться в очікуванні наступного зручного моменту. До того ж, враховуючи, скільки говорилося про проплачених активістів, яких збирали тільки на три години деякі політсили.

Популярне: Щоб заробити собі на операцію мив авто на заправці: Зворушлива історія 7-річного хлопчика, який постраждав у пожежі

Щоправда, дивно казати про те, що щось «вигідно» учасникам мітингу. Ні для кого не секрет, що більшість політсил представляють інтереси олігархів. В українській політиці інакше і не буває, але в цьому випадку ідеться про олігархів, тимчасово усунутих від влади – і тих, що дуже хочуть туди повернутися. Причому повернутися за старою і перевіреною технологією: масові мітинги, «безстрокові» акції, перманентна політична криза – і бажані перевибори.

Якщо переходити до конкретики, то можна назвати два дуже відомих імені. Раніше повідомлялося, що олігарх Ігор Коломойський напередодні мітингу зустрічався з Дмитром Фірташем. Зустріч пройшла у Відні.

«Обидва олігархи зійшлися в думках, що потрібно повертати втрачений вплив на українську політику. Ігор Коломойський не хоче повертати державі борг у розмірі 140 млрд. грн., а Дмитро Фірташ дуже хоче повертатися до країни і відновити свій вплив на газову галузь», – наголосив інсайдер.

Також джерело повідомило, що основною причиною зустрічі була домовленість між Коломойським і Фірташем про медійну підтримку «нової революції» телеканалом ІНТЕР. Нагадаємо, Дмитро Фірташ до сьогодні є одним з основних власників каналу та має безпосередній вплив на його редакційну політику.

Зі свого боку Коломойський провів зустріч із керівниками телеканалів, інтернет-видань і політиками. На зустріч із олігархом до Женеви прибули лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, генеральний директор телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко, генеральний продюсер телеканалу «NewsOne» Дмитро Носіков і заступник головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Світлана Крюкова. Остання навіть виклала у себе на сторінці фото із Коломойським, що підтверджує факт зустрічі.

Предметом розмови став розподіл ролей в організації медійного супроводу «нової революції» на чолі з Міхеілом Саакашвілі. Обговорювався також план дій до початку мітингу 17 жовтня, у тому числі розміщення матеріалів у ЗМІ, графік виходу сюжетів на телеканалів, основні тези, які мають прозвучати з уст політиків та експертів і т.д. Також обговорювалися медійні кроки, які мають допомогти Саакашвілі продовжити «нову революцію» після 17 жовтня. Про це все розповіло джерело, присутнє на переговорах.

За його словами, головне завдання, яке поставив Ігор Коломойський для медійного крила «нової революції», це зосередитися на інформуванні про мітинг, а після нього – максимально підтримувати події у медіа-просторі.

«Він буде спостерігати за процесом, і у випадку, якщо у політиків і журналістів вийде реалізувати поставлені задачі, у подальшому фінансування збільшиться», – розповів інсайдер про роль Коломойського у протестах.

Іншим доказом його причетності до організації чергового «Майдану», стало те, що його соратник Коба Накопія (який колись був депутатом парламенту Грузії) 8 жовтня намагався привезти в Україну з грошима – своєрідним «траншем на революцію».

Нагадаємо, стало відомо, що один з соратників Саакашвілі Коба Накопія намагався провезти в Україну сумки з грошима для проплати мітингу 17 жовтня. Раніше повідомлялося, що в аеропорту “Бориспіль” його не пустили в Україну. Пізніше у Держприкордонслужбі пояснили мотиви заборони в’їзду.

Раніше «Українська правда» повідомляла, що у 2015 році Накопія брав участь у конкурсі на посаду голови «Укртраснафти», одним з власників якої є Ігор Коломойський.

Після зустрічі з Коломойським у Женеві Накопія прилетів до України чартерним рейсом для передачі грошей на організацію масових безладів. При цьому за один лише переліт заплатили 15-20 тисяч доларів. Про це ІНФОРМАТОРу стало відомо від власного джерела в оточенні Коломойського.

«Таким чином Накопія 8 жовтня 2017 року провіз в Україну декілька валіз із 3 мільйонами доларів США, використовуючи свій дипломатичний паспорт», – повідомив інсайдер.

Від джерела стало відомо, що гроші уже пішли на оплату наметів і прапорів, а також виділені кошти на збір масовку, закуплені звукові системи і частково покриті втрати на медійний супровід.

Також серед організаторів мітингу є щонайменше двоє раніше засуджених громадян Грузії, які відповідали за підготовку силових провокацій.

Зокрема 14 жовтня СБУ затримала двох соратників Саакашвілі під час спроби купити 2 автомати АК-47 і 3 гранатомета. Один з затриманих відомий на прізвисько «Меч». Поки триває слідство, його прізвище не розкривають, але відомо, що він працює заступником керівника служби охорони Давида Сакварелідзе.

«Меч» перебуває в тісній координації з «Французом», який є керівником охорони Сакварелідзе. Він також брав участь в силовому прориві кордону в Шегинях. Але «Француз» також має кримінальне минуле, його справжнє прізвище С.Фесенко і він  відсидів 12 років за тяжкий злочин – навмисне вбивство.

І «Француз», і «Меч» близькі до Сакварелідзе. Серед затриманих СБУ є також чоловік на прізвисько «Кий», який також раніше отримав 5 років з відтермінуванням на рік. І як видно з фотографій, які є у відкритому доступі в мережі, вони причетні не лише до Сакварелідзе, а й до Руху нових сил («Меч» і «Француз» – крайні праворуч).

Як слідує зі слів джерела, люди Саакашвілі з “Руху нових сил” намагаються розхитати ситуацію в Україні, створити картинки для російських ЗМІ і вдатися до насильницьких дій проти правоохоронців. Це і є причиною залучення таких “кадрів” до української політсили колишнього президента Грузії.

Блогер Олександр Довгий розповів, скільки грошей було виділено Ігорем Коломойським на проведення мітингу під стінами Верховної Ради та скільки з них залишилося в гаманцях організаторів.

“Серед масовіков-затєйніков є поняття “освоить бюджет”; сьогодні Саакашвілі, Тимошенко, Семенченко та Ко успішно продемонстрували свої здібності в сфері “казнокрадства”, – пише Довгий на своїй сторінці у Facebook.

“Беремо $3 000 000 на масовку з 2 500 бабусь, студентів та школярів, яких набрали з вулиці. Виходить по $1200 за голову мітингувальника”, – підрахував блогер.