Політики зробили дуже правильно, коли у другу річницю трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі не робили гучних політичних заяв та піару.
Про це під час ефіру на радіо «Вголос» заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка, передає Корупція.Інфо
Він зазначив, що станом на сьогодні від міської ради Львова у вирішенні проблем із сміттям толку як такого нема.
«Я був у тому місці, коли знайшли тіла, я дуже добре пам’ятаю той момент.. Тому вважаю, що політики зробили дуже правильно, коли не робили піару на цих речах цього року», – сказав Синютка.
Він також поділився враженнями від вирішення сміттєвих проблем на Львівщині.
«Мене відмовляли від цього кроку (коли ОДА перебрала повноваження із вивозу ТПВ з міста, – Ред.), казали, навіщо тобі ці проблеми Садового. Проблем вистачає і зараз. Усі проблеми, які були, вони залишились – є певні проблеми з розуміннями окремими громадами, є певні перевізники, які хочуть викидати сміття не там, де потрібно…», – сказав Синютка.
Він також додав, що мерія досі не передала Львівській ОДА комунальне підприємство «Львівспецкомунтранс».
Популярне: "Якщо сукупний дохід більше 6900": Хто в Україні більше не отримає субсидії
«На превеликий жаль, міськрада не виконала своїх зобов’язань. Нам за рік досі не передано в управління комунальне підприємство «Львівспецкомунтранс». Ми це робимо на власній волі (вивозимо сміття, – Ред.) і розуміємо, що у будь-який момент Садовий сказати, щоб рухатись у іншому напряму», – пояснив голова Львівської ОДА.
Синютка також відзначив, що мер Львова і надалі робить гучні «сміттєві» заяві, зокрема про те, що місто платить області данину.
«Є голосні заяви, зокрема про данину. Насправді його дусить жаба, що 25 млн розкрадались по чужих кишенях, а зараз цього нема. Зараз із цих 25 млн, які платились за вивіз сміття зі Львова ми витрачаємо приблизно половину, а половину інвестуємо у полігони області», – повідомив Синютка.
Він також відзначив, що, зокрема, ситуація на Миколаївському полігоні суттєво покращилась.
«Ситуація у Миколаєві є кардинально іншою, аніж була рік тому. Проблема полягає у тому, що у Миколаєві є різні групи: частина людей хоче робити роботу, а частина хоче використати це як політичний піар. Ми спеціально возили журналістів на полігон, щоб це показати», – зазначив Синютка.
Він також додав, що правоохоронні органи мали б поцікавитись, чи буде хтось відповідати за використання коштів за начебто облаштування сміттєзвалища чи будівництва заводу на ТЕЦ-2.
За його словами, процес будівництва заводу із переробки сміття у Львові заштопорився, адже місто має укласти із підприємствами із гарантіями про те, що вони гарантовано будуть мати відходи (для будівництва заводу, – Ред.).
«Але місто зайняло іншу позицію. Спочатку на ТЕЦ-2, потім на вулицю Пластову, але тепер виникає питання, а куди ділись кошти, які витрачались для облаштування на ТЕЦ-2 і хто буде за них відповідати», – сказав Синютка, додавши, що йому некоректно напряму звертатись до правоохоронних органів із цим питання, проте, оскільки ця розмова є публічною, то «ми будемо бачити, як відреагують правоохоронці».
Голова ОДА також прокоментував угоду, яку сьогодні мер підписав у Києві. За його словами, він не бачив тексту, але якийсь текст підписав міський голова з Світовим банком.
«Ще наразі важко говорити, що з цього вийде», – підсумував Синютка.