Українці відтепер зобов'язані оплачувати рахунки за електроенергію до 20 числа наступного місяця. При цьому рахунок сплачується протягом 10 робочих днів з дня його отримання. За борги постачальники будуть відключати споживачів від електроенергії, про це вони повинні заздалегідь попередити за 10 робочих днів. 

"Національна комісія з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ, – ред.) Скоротила граничні терміни щомісячної оплати для клієнтів, а також умови відключення боржників", – йдеться в повідомленні.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

 

Так, згідно з новими правилами люди повинні вносити оплату не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо інший термін не встановлено договором. Також рахунок за надані послуги сплачується протягом 10 робочих днів з дня його отримання побутовим споживачем, і 5 днів – непобутовим. Або в інші терміни, передбачені договором, проте не пізніше 20 календарних днів після закінчення розрахункового періоду.

Крім цього постачальник електроенергії зобов'язаний заздалегідь повідомити боржників про можливе відключення послуг за 10 робочих днів. Після цього клієнту можуть відключити постачання електроенергії.

Відзначимо, нововведення дійсні для всіх енергопостачальників та їх клієнтів.

Різкі та великі зміни у розрахунках прожиткової спроможності громадян змушують непокоїтись українців щодня. Зростання цін на різноманітні послуги, зокрема на оплату «комуналки» вражають будь-кого, тому дуже часто виникає питання, якими будуть тарифи на електроенергію в 2018 році (для населення). Уряд, попри всі обіцянки урегулювати вартість надання електроенергії, та про зупинення підвищення тарифу починаючи з березня 2017 року, все ж не може надати 100 відсоткової гарантії населенню.

У період з 2016 по 2017 роки, вартість одного кіловату електроенергії зросла від 62.5 до 82.5% (в залежності від регіону), порівняно з 2015 роком. У 2018 році ця цифра збільшиться ще на 20 пунктів. Безумовно, такі зміни вплинуть на розрахунок абсолютно всіх споживчих цін.

Вагомих чинників, що впливають на зміну вартості постачання енергії достатньо. Серед них виокремлюють наступні:

  • ​ міжнародна вартість паливних компонентів (газу, нафти, вугілля);
  • ​ інфляція та індексація валюти країни;
  • ​ девальвація;
  • ​ повільний розвиток альтернативної енергетики.

Що чекає на українців у 2018 році

Тарифи для населення на електроенергію в 2018 році в Україні суттєво зміняться. Міністерство вважає, що економічно обґрунтованим рівнем тарифу для громадян буде:

  • ​ до 100 кВт – 108 коп;
  • ​ від 100 до 600 кВт – 201.6 коп;
  • ​ понад 600 кВт – також 201.6 копійок.

Експерти енергетичних програм впевнені, що для підвищення тарифів підстав недостатньо. Проте на прогноз цін впливатиме й ситуація на сході країни.

Спеціалісти з питань вироблення електроенергії пояснюють українцям методи та причини підвищення загального тарифу для населення. У своїх відповідях вони виокремлюють пряму залежність підвищення ціни на енергію від занадто завищеної ціни на природній газ. Саме з такого виду палива й виробляється електричний струм у багатьох великих містах.

Подорожчання енергії відбудеться, також, у разі підвищення вартості інших видів послуг. Зокрема це стосується тепло- та водопостачання. Розірвати цей взаємозв’язок неможливо, адже виробництво та постачання всіх послуг залежить одне від одного.

Варто зазначити, що відповідно до програми житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом та комунальних послуг (тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот). Крім того, один раз на рік, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, надається грошова субсидія на їх купівлю (Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).

Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія. Ознайомитися з вищевказаними стандартами на 2018 рік можна нижче.

Уточнення! Кабмін переглянув соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій. Зокрема, для сімей, що складаються з 1-2 непрацездатних осіб (в тому числі пенсіонерів), соціальна норма житла, на яку надається субсидія була збільшена з 49 кв. м. до 75 квадратних метрів на домогосподарство (Постанова Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017).