Кремль намагається створити передумови для економічної блокади українських портів
Таку інформацію озвучив голова Держприкордонної служби України – Петро Цигикал.
За його словами, питання посилення морської безпеки, які Україна виносить на порядок денний, сьогодні, як ніколи, набули актуального значення.
“Крім традиційних загроз, з якими стикається будь-яка держава щодо забезпечення морської прикордонної безпеки, ми фіксуємо продовження порушень норм міжнародного морського права у виключній (морській) економічній зоні та включеному територіальному морі”, – зазначив він.
Крім цього, Цигикал розповів про активізацію безпідставної військово-морської і правоохоронної діяльності на морських комунікаціях.
“При цьому, Російська Федерація активно створює передумови економічної блокади морських і річкових портів України”, – заявив голова ДПСУ.
“Передумова сильної і єдиної Європи – тільки спільні дії. Завдяки цьому Україна була і буде надійним форпостом на східних кордонах Європи”, – підсумував Цигикал, виступаючи в рамках круглого столу з питань підвищення безпеки на морі, який проходив в Одесі.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Зазначимо, що Росія продовжує збільшувати свою бойову присутність в Азовському і Чорному морях. Мова йде про прикордонні сторожові кораблі «Сиктивкар» (бортовий номер 178) і «Кизляр» (бортовий номер 177), які направлять в Україну.
«10 жовтня «Кизляр» був помічений в Чебоксарському водосховищі неподалік Нижнього Новгорода за переходом з Архангельська. На наступний день, 11 жовтня, за цим же маршрутом почав здійснювати перехід «Сиктивкар». Очікується, що обидва кораблі мали прибули в Азовське море після 20 жовтня», – відзначають волонтери.
Водночас за словами військового експерта і блогера Олексія Арестовича, Росія не зможе висадити десант на узбережжі Азовського моря, але Україна втратить умови для вільного судноплавства, якщо РФ продовжить агресію.
“Швидше за все, ми втратимо Азовське море, дивлячись наскільки далеко вони підуть. Якщо так, то нормальне судноплавство, а також маріупольський, бердянський порти будуть тихенько чахнути. Хіба що Захід нам допоможе і натисне на Росію. Але, як я дивлюся, за Чорне море вони готові боротися, а за Азовське – зовсім ні”, – зазначив Арестович.
Експерт вважає, що Заходу і Україні простіше дочекатися втрати Азовського моря і ввести максимально жорсткі санкції щодо Росії.