Більшість українців, які розлучились та не беруть участь у вихованні дітей, обурені законом від 2017року про аліменти. Урядовці ж пропонують не зупинятись на досягнутому та збільшити обов’язкові виплати на дітей у 2019 році.

ЯК ПРИЗНАЧАЮТЬ АЛІМЕНТИ В УКРАЇНІ 

Аліментами, відповідно до чинного законодавства, називаються кошти, котрі виплачуються дитині одним із батьків. 

Тобто, ці кошти є власністю дитини і батьки (опікуни) повинні витрачати їх на користть дитини.

 Аліменти можуть батьки сплачувати добровільно. Якщо компромісу досягти не вдається, далі рішення за судом. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Багатьох батьків цікавить питання чи зобов’язані вони платити аліменти на дитину, яка навчається в 2019 році. Законодавством передбачено, що платити батьки повинні до повноліття. Однак, якщо дитина ще навчається у виші, тоді батьки зобовязані підтримувати її фінансово до 23-річчя.

ХТО ТА СКІЛЬКИ ОТРИМАЄ

Аліменти на повнолітню дитину чи на неповнолітню можуть сплачуватись в двох варіантах.

 В твердій грошовій формі (до уваги в такому разі береться індексація).

Суми, яка вираховується із заробітної плати одного із батьків.

Державою встановлюється мінімальна та максимальна сума аліментів. Перша становить 50% від прожиткового мінімуму, визначеного для дітей відповідної вікової категорії. Максимальна — 10 прожиткових мінімумів.
З 01.01.2019 року прожитковий мінімум для дітей повинен становити від 1626 гривень до 2106 гривень залежно від вікової категорії.

Для дітей віком до 6 років: мінімум — 813 гривень (50% від прожиткового мінімуму), максимум — 16260 гривень.
Для дітей віком від 6 до 18 років: мінімум — 1053 гривні, максимум — 21060 гривень.

Більшість українців переконані, що мінімальний розмір недостатній для забезпечення нормального життя дитині, тому просять парламентарів переглянути ці норми.

Аліменти на дитину, якщо батько не працює визначаються із урахуванням:

наявності чи відсутності у батька (чи матері, що сплачує аліменти) нерухомого майна;

суми загального доходу (наприклад, від здачі в оренду житла чи автотранспорту, страхових виплат, депозитних відсотків тощо);

рівня забезпеченості дитини;

загальної кількості осіб, котрих повинен забезпечувати платник аліментів.

За певних нюансів (хвороба, навчання, проживання далеко від місця начання, зайві витрати на проїзд тошо) суд може збільшити розмір виплат.

Незалежно від методики визначення суми аліментів, суд завжди бере до уваги кількість дітей. Так, аліменти на одну дитину можуть становити лише чверть від заробітної плати батька (матері). Сума на двох дітей становить третину, а на трьох чи більше — половину від загальної суми доходів батька.

БОРГИ ТА САНКЦІЇ

Згідно оновленого Сімейного Кодексу, якщо платник аліментів протягом 6 місяців не сплачує на користь дитини, держава в такому випадку застосує санкції. Так, йому вже не вдасться виїхати за кордон. Також можуть заборонити користуватися мисливською зброєю та навіть власним автомобілем.

Загальна сума виплат автоматично збільшиться на 30%. Якщо чоловік/жінка ніде не працює та не платить аліменти понад рік, його примусово будуть залучати для суспільно-корисних робіт, а зароблене направляти на користь дітей.