1 січня набув чинності Закон України, яким передбачається посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми. Про це повідомляє "Хвиля".
Наразі вже відомо, що новим Законом передбачається створення нового виду державної допомоги на дітей, які хворі важким перинатальним ураженням нервової системи, важким уродженим пороком розвитку, рідкісним Орфа захворюванням, онкологічним, онкогематологічним захворюванням, на дитячий церебральний параліч, важким психічним розладом, цукровим діабетом I типу (інсулінозалежний), гострому або хронічним захворюванням нирок IV ступеня, або дітям, які отримали важку травму, які потребують трансплантації органу або потребують паліативної допомоги.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Крім того відзначається, що допомога виплачуватиметься у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Для призначення допомоги необхідно подати:
- заяву про призначення допомоги за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення;
- паспорт або інший документ, що засвідчує особу, та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;
- свідоцтво про народження дитини;
- довідку про захворювання дитини.
Крім того, внесені зміни в закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Ним передбачається реєстрацію одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника, які фактично здійснюють догляд за дитиною, хворію на вищенаведені хвороби зараховують до кола застрахованих осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за яких сплачується єдиний внесок.
Більше того зазначений період догляду буде зараховуватись до стархового стажу, що у подальшому відіграватиме значну роль на пенсійне забезпечення та щорічну відпустку.