Кримський міст, який з'єднує окупований півострів з РФ, створив чимало проблем для росіян та несе велику загрозу для Азовського моря. Наразі окупанти будують залізничну частину мосту. Проте, геологічні умови, великі навантаження і зовнішні чинники можуть призвести до пошкодження залізничних колій і викликати катастрофу.
Геологічні умови у Керченській протоці, над якою збудували Кримський міст і справді дуже погані, зазначив автор двох українських проектів Кримського мосту, інженер-мостобудівник Георгій Росновский у коментарі журналістам.
"Міцні ґрунти там дуже глибоко, а палі потрібно забивати ще глибше, щоб вони могли вистояти. Плюс там дуже багато грязьових вулканів, що дуже погано впливає на опори. І сама схема моста дуже невдала, він дуже низький, а між опорами – маленькі прольоти, що дуже погано в умовах проходу льоду, який буде поступово бити й розгойдувати опори", – зауважив інженер.
Будь-який нахил поперечки мосту може спровокувати сходження потяга з рейок. Але не тільки зовнішні фактори впливають на стійкість опор, але й навантаження, яке посилиться після запуску вантажних і пасажирських поїздів.
"Максимальні навантаження лімітовані будівельними нормами при проектуванні залізничних мостів. Але й ці норми зараз часто неграмотно складаються. Рух – це вібрація, не тільки рух води або льоду, осідання опор і геологія, але й зовнішня вібрація від навантаження, це все впливає на безпеку", – пояснив Росновський.
Варто додати, що в окупантів часто виникають проблеми з мостом. Раніше він вже частково обвалився Частина Кримського мосту обвалилась: фото та відео . Зокрема, на морській ділянці споруди один із залізничних прольотів нахилився та впав у воду.
У МінТОТ оприлюднили результати космічної зйомки, яка показала, що Кримський міст поступово зміщується Кримський міст зміщується: у МінТОТ показали фотодокази . Одні об'єкти просідають зі швидкістю до 89 міліметрів за рік, інші – піднімаються зі швидкістю до 52 міліметрів у рік.
Основною причиною швидкого руйнування мосту є порушення усіх норм його будівництва, адже споруджували його нашвидкуруч і з порушеннями, зауважують експерти. Руйнація Кримського мосту може стати катастрофою не лише на рівні людських втрат, а й екологічною.