Народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський відповів на звинувачення у зриві переговорів з Міжнародним валютним фондом.
Про це він повідомив у себе в Facebook. Подаємо його слова в оригіналі.
“Українська правда” з посиланням на власні джерела опублікувала матеріал, в якому вказала на проблеми в переговорах з МВФ за новою програмою кредитування. Причиною труднощів – зі слів якогось джерела – названа Тимчасова слідча комісія з НБУ і Фонду гарантування, яку створив депутат Слуги народу Дубінський.
Тональність – не дадуть гроші, якщо Дубинський розслідуватиме діяльність НБУ та Фонду, – написав нардеп.
Хочу всіх в зв’язку з цим заспокоїти.
1. Розслідувати діяльність керівництва НБУ та Фонду буде не депутат Дубінський, а група народних депутатів від усіх фракцій Ради, які надали туди своїх представників.
2. Комісія буде створена в будь-якому випадку, тому що її створення – не примха, а частина зобов’язань президента з розслідування діяльності попередньої влади, яка знищила національну банківську систему і завдала непоправної шкоди економіці, бізнесу та громадянам, анулювала їх заощадження і оборотні кошти, та відібравши активи.
3. Україна є незалежною, суверенною державою, влада якої діє в інтересах народу, а не в інтересах окремих громадян, чиновників, кредиторів.
4. Справедливість і рівність перед законом повинна бути у всіх. А недоторканності не повинно бути ні в кого. Навіть у громадян з прізвищами Кубів, Гонтарева, Смолій.
І що стосується «джерела» інформації про «стурбованість» МВФ.
Очевидно, що ним є пан Рашкован – працював в НБУ при Гонтаревій під час масованого виведення з ринку українських банків, і призначений нею представляти Україну при МВФ.
Його стурбованість, як співучасника, мені зрозуміла. Однак я хочу підкреслити той факт, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці. А не в країні, під керуванням представників МВФ, підсумував нардеп.
Відзначимо, що Місія Міжнародного валютного фонду назвала умови для подальшої співпраці з Україною. Зокрема, йдеться про боротьбу з корупцією і зменшення ролі олігархів у економіці.
Як зазначено в заяві, за підсумками двотижневої роботи в Києві Фонд планує продовжити дискусію в найближчі тижні. Також місія приступила до обговорення нової трирічної угоди про розширене фінансування для України.
“Обговорення нової програми продовжиться в найближчі тижні”, – вказано в заяві глави місії Рона ван Родена.
Згідно з нею, місія провела продуктивні дискусії про політику, особливо про фіскальну й грошово-кредитну, для нової програми, а також про ключові кроки реформ.