Народні депутати фракції “Слуга народу” активно працюють над створенням законопроєкту про народовладдя. Відповідний документ, який передбачатиме і процедуру проведення референдуму, буде готовий до кінця 2019 року.

Нині триває активна робота над системним проєктом закону про народовладдя, розповів перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко у коментарі.

“Це комплексне питання, яке треба розглядати і разом з проєктом “Держава у смартфоні”, і з діджиталізацією. Цей законопроєкт точно не подаватиметься як альтернативний до проєкту “Батьківщини”, тому що ми це бачимо дещо по-іншому – це взагалі два різних тексти,– наголосив Корнієнко.

У пояснювальній записці до свого законопроєкту лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко писала, що він повинен врегулювати правовідносини, пов’язані із ініціюванням, проголошенням, підготовкою та проведенням всеукраїнського референдуму та створення реальної можливості втілення ухвалених під час нього рішень.

Натомість законопроєкт “Слуги народу” визначатиме більш ширше коло питань – там ітиметься не лише про референдум, а про інструменти народовладдя загалом.

“Я думаю, що найближчим часом – вже до кінця року – ми будемо виходити на це рішення”, – резюмував народний депутат.

Водночас, Голова комітету Богдан Яременко заявив, що питання щодо закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не буде виноситися на референдум.

“Закону про референдум поки немає, але водночас час чинні процедури розгляду законопроєктів у парламенті в комітетах, які відкриті для будь-кого, цілком дозволяють тримати всіх громадян України добре обізнаними про те, що відбувається”,– сказав Яременко.

Раніше президент Володимир Зеленський наголошував, що буде розроблено новий закон про так званий особливий статус Донбасу.

“Ми напишемо його разом у співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, не перетнувши жодної “червоної лінії”, – сказав Зеленський.

До слова, міністр закордонних справ Вадим Пристайко відзначив як позитивний факт початок дискусії стосовно закону про особливий статус ОРДЛО, чинність якого минає 31 грудня.

“Дуже добре, що ця дискусія почалася. Я не думаю, що це буде референдум – я тут згоден з Богданом Яременком. Але те, що наш народ почав розуміти, наскільки високою може бути ціна миру, і як ми його можемо досягти, це дуже потрібна дискусія, яка запізнилася на багато років”, – зазначив Пристайко.