Очільник Міністерства юстиції Денис Малюська вважає, що чутки про його звільнення є неправдивими. Також урядовець не вірить, що його посаду в Кабміні обійме чинна генпрокурорка Ірина Венедіктова. Малюська наголосив, що чутки про його звільнення поширюють вже протягом двох місяців.
Про це міністр розповів в програмі “Мокрик По Живому” на hromadske.
Через те, що протягом двох місяців жодних кадрових змін так і не було, очільник Мін’юсту в них не вірить. Натомість Малюська не приховує, що існують люди в парламенті та уряді, які таки не проти побачити його звільнення.
«З першого дня роботи в Кабміні таке відчуття у мене є звичайно, і воно ніколи не щезало. Колись більше, колись менше»,– повідомив міністр.
Водночас, Денис Малюська визнав, що в українській судовій системі є дуже великі проблеми. Малюська зазначив, що судова реформа триває десятки років і “поки дуже точкові результати”.
“У нас є дуже свідомий Верховний суд, дуже адекватний Вищий антикорупційний суд, їх документи можна читати, поважати, цінувати. А ось великий масив судів першої інстанції – там є куди рости”, – сказав міністр.
“Є кілька зашкварних, одіозних суддів. Кілька – це може два десятки, максимум три десятки. Але ми говоримо про суддів, кількість яких вимірюється тисячами, і ці тисячі суддів – їх рівень зашкварності й одіозність – це небо і земля”, – заявив Малюська.
За його словами, одіозні судді є ключовою проблемою правосуддя, тому їх потрібно звільняти.
Нагадаємо, раніше Малюська заявив, що двох великих в’язниць в Україні буде досить, проте СІЗО повинні працювати в кожному великому місті. Малюська зазначив, що утримання однієї законсервованої в’язниці обходиться держбюджету дуже дорого, а подібних в’язниць у країні десятки.
Водночас, за словами глави Мін’юсту, СІЗО необхідні: на час досудового слідства підозрюваних треба десь утримувати. Як заявив він, процес скорочення в’язниць тривалий і забере до 20 років.
“Коли міністр говорить про дві в’язниці на всю Україну, то йдеться про далеку перспективу. Ми ініціюємо закон про альтернативні види покарань, яким пропонуємо змінити низку статей Кримінального кодексу, щоб пробаційний нагляд міг бути як основним, так і додатковим видом покарання”, – зазначила Олена Висоцька.
Заступниця міністра юстиції розповіла, що зараз в Україні 52 000 ув’язнених та засуджених, з яких 30 000 утримуються у в’язницях, майже 20 000 – у СІЗО.
“Уявіть собі, ці 20 000 ув’язнених на сьогодні перебувають у 30 слідчих ізоляторах, які є в кожній області. Це застарілі будівлі, як правило, в центрі міста, які легше знести й побудувати нові, ніж ремонтувати. А в них перебувають люди, вина яких у скоєнні злочину ще не встановлена”, – наголосила вона.
Висоцька додала, що в’язниць в Україні набагато більше, в майже 100, які діють, перебувають 30 000 засуджених.