У вівторок, 20 жовтня, український глава Володимир Зеленський звернеться до Верховної Ради з традиційним щорічним посланням, в якому визначить стратегічні напрямки розвитку України.
Це послання повинно було відбутися ще в квітні, але було перенесено в зв’язку з погіршенням пандемічної ситуацією. Виступ Зеленського заплановано на 10:30 і триватиме близько години.
Після цього депутати розглянуть проект постанови №4228 — про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби, захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії і нових біологічних загроз.
“Завтра заплановано звернення президента України до Верховної Ради з посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України”, — повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков на засіданні Погоджувальної ради 19 жовтня.
Перший заступник голови ВР, представник глави держави в парламенті Руслан Стефанчук в свою чергу уточнив, що в своєму щорічному посланні до Верховної Ради Зеленський відповість на всі актуальні питання, що виникають останнім часом.
Як відомо, підготовкою щорічного послання до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України займався керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Український глава призначив його очільником робочої групи з підготовки даного звернення 17 квітня.
До слова, відзначимо, що 571 мільйон гривень субвенції було перераховано в регіони для забезпечення киснем ліжок в опорних лікарнях, де приймають хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19.
Про це доповіли представники уряду на селекторній нараді щодо запобігання поширенню та подолання наслідків коронавірусу в Україні, що відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського.
Також уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Додатково проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень «Укрзалізниці». Міністерство охорони здоров’я розглядає ці ліжка для використання в ургентних ситуаціях.
«Мене турбує високий показник завантаженості ліжок у медичних закладах. Цього місяця Національна служба здоров’я України законтрактувала додатково 23 лікарні. За умови зростання кількості хворих ми маємо бути впевнені, що є достатньо ліжок, забезпечених киснем, у лікарнях», – сказав Глава держави.
Міністерство охорони здоров’я доповіло, що проводить ліцензування підприємств, які виробляють необхідний кисень для забезпечення лікарень. Нині в Україні 15,5 тис. ліжок у лікарнях забезпечені киснем, майже 7,5 тис. – вільні.
Володимир Зеленський наголосив, що вимагає розробки програми страхування лікарів від COVID-19.