Служба безпеки України викрила посадових осіб Черкаської міської ради в розтраті бюджетних коштів, призначених для ремонту доріг.
Про це повідомляє пресцентр СБ України.
За даними досудового слідства, у 2019 році директор і двоє заступників одного із департаментів міської ради уклали договір із приватною компанією про надання послуг із ремонту і технічного обслуговування доріг обласного центру на понад 4 мільйони гривень. Частину із цих коштів учасники оборудки привласнили.
Ініційована СБУ перевірка показала, що підрядник за погодженням із посадовцями вносив до актів виконаних робіт недостовірні відомості про сплату непередбаченого податку на додану вартість. Через включення зайвої статті видатків на рахунки комерсантів було неправомірно перераховано майже 700 000 гривень.
Наразі дії заступників кваліфіковано як службову недбалість, їм повідомлено про підозри. Також вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності директора департаменту.
Викриття незаконних оборудок проводилося спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Черкаської обласної прокуратури.
Раніше, колишній радник глави Офісу президента назвав “Велике будівництво”, ініційоване президентом Зеленським, прикладом зростання корупції в Україні.
Ігор Уманський зазначає, що 2020 запам’ятається українцям надовго не тільки через пандемію та недолугу боротьбу з нею, а й через безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності. Так зване «Велике будівництво» – яскраве тому підтвердження.
“За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему. Війна та пандемія скінчилися? Навіть на оборону такого карколомного зростання не було з початку бойових дій. Так де «собака порилася», яка мотивація?”, – додає ексрадник Єрмака.
“Тепер «слідкуймо за руками», – пише далі Уманський та наводить приклади:
1. З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній – улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги.
Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись – ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.