Призупинення санкцій США проти газопроводу “Північний потік-2” і закінчення його будівництва російська пропаганда намагається представити як одну з найбільших перемог режиму Володимира Путіна. Насправді, це пастка.
Таку думку висловив у своєму блозі в Telegram російський політичний і військовий оглядач Ель Мюрід.
Він висловив упевненість, що санкції США проти проекту вже виконали головне завдання – зрушили закінчення будівництва на два роки. Через це “Газпрому” довелося підписати дуже невигідний для себе газовий контракт з Україною за принципом “качай або плати”, а також виплатити $ 3 млрд “репарацій” за рішенням Стокгольмського арбітражу. Відмова від санкцій, вважає Мюрід, є хитрим кроком Вашингтона.
“Відмова від санкцій на будівництво дозволяє США висунути перед собою Німеччину і фактично її руками обкласти трубопровід умовами”, – написав російський блогер.
Кремль вже повідомили, що експлуатація “Північного потоку-2” може бути припинена у разі “обурливих дій РФ в інших областях”. По суті, Кремлю будуть озвучені ряд “червоних ліній”, через які йому не буде дозволено переступати, щоб не втратити транзит через “ПП-2”. Основна риса вже відома – це збереження українського транзиту, що, підкреслив Мюрід, вигідно і США, і Німеччині.
“Загроза настільки недвозначна, що Кремль на різних рівнях неодноразово підтверджував, що транзит буде збережено”, – зазначив експерт.
Він упевнений, що за допомогою “Північного потоку-2” Захід планує контролювати Кремль. Будь-які спроби газового шантажу Європи, ймовірно, будуть припинятися від початку.
“Європа побудувала систему захисту”, – написав Мюрід.
Він вважає, що на російський експорт газу в найближчі роки будуть накладені серйозні обмеження. Уряд РФ відкрито говорить про ймовірну втрату лідерства за обсягами експорту газу вже в 2024 році. “Газпром”, на думку Мюріда, впевнено йде до банкрутства.
“Втрата лідерства – це тільки одна частина проблеми. Велика шафа завжди падає голосніше, а” Газпром “- це дуже велика шафа”, – констатував блогер.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.