Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков не виключив спроб позбавити його депутатського мандата в тому випадку, якщо народні депутати схвалять його відставку.
Про це він заявив у ефірі телеканалу «Україна 24».
Разумков вважає, що оскільки формально він покинув фракцію і партію, то його можуть спробувати позбавити мандата.
«Я сьогодні є позафракційним, оскільки є головою Верховної Ради. Саме так передбачає регламент Верховної Ради України. Тому спроби можуть бути. Але у нас багато хто намагається на щось бути здатними – не завжди це виходить» – розповів він.
У свою чергу Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія пояснив, що відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова ініціював через “маленькі дрібниці, про які соромно говорити” та розходження у думках.
“Ви ж спостерігали, що останніми тижнями, коли ми почали приймати закон про олігархів траплялося… Спочатку був інцидент з Венеційською комісією, на жаль, після цього наші суперечки стали публічними. Потім почалася, як всередині фракції називають – “холодна регламентна війна”, коли почали… Ну, там маленькі дрібниці, які я навіть не хочу… Чесно кажучи, соромно перед глядачами це виносити назовні.
Я просто хочу прокоментувати прості речі, які дійсно усі розуміють… Я усім нагадую, що це крісло спікера фактично належить “Слузі народу” станом на зараз, і чинний спікер був делегований від “Слуги народу”…
Якщо людина більше не “слуга народу” чи не співпадають в неї думки зі “Слугою народу”, вона просто буде замінена, як усі інші посади, як у Кабінеті міністрів”.
Варто також додати, що політичний експерт, кандидатом політичних наук. Ігор Рейтерович в коментарі громадському радіо зазначив, що у Разумкова існує реальний конфлікт із Офісом президента.
“Ми бачимо, що фракція «Слуга Народу» в цілому тримається, але деякі питання, які зараз будуть виноситись на розгляд Верховної Ради потенційно можуть розколоти фракцію. Я думаю, відставка Разумкова є маркером, бо тут є досить багато людей, які чудово пам’ятають, хто був першим номером в списку, коли партія йшла на вибори.
Є реальний конфлікт, але не стільки між Разумковим і фракцією, скільки між Разумковим і Офісом президента. Оскільки очільники фракції повністю все узгоджують з Офісом президента, вони також залучені в цьому конфлікті. Разумков — далеко не найгірший варіант спікера. При всьому неоднозначному ставленні до Разумкова, його попередній діяльності й так далі, він дійсно був спікером всього парламенту і давав можливість опозиції хоча б висловлюватися. Якщо його знімуть, то боюсь, що ми взагалі забудемо, що парламент місце для дискусії.
Те, що Разумков достатньо давно припинив спілкуватись з президентом — правда. Мені здається, тут є якісь особистісні моменти. Разумков у разі зняття з посади піде з піднятою головою, йому не зможуть інкримінувати нічого протизаконного. У нього будуть непогані шанси на власну політичну кар’єру, чи скористається він ними — це вже інше питання. Якщо він почне власну політичну кар’єру, це буде пряма війна з президентом.
В цьому контексті варто вказати й на те, що Речник президента України Сергій Никифоров запевняє, що глава держави не причетний до збору підписів за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, це ініціатива глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.
“(Зеленський та Разумков – ред.) спілкуються, стосунки у них нормальні, кожен виконує свою функцію.
Це ініціатива пана Давида Арахамії, в нього можна запитати його мотиви стосовно того, чому він ці списки на підпис запросив у голови Верховної Ради”.