Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що відмова Німеччини надати Україні зброю навряд чи буде доброю для майбутнього ЄС.
Окрім цього він додав, що це не те європейське лідерство, якого очікують від великої західної країни. Відмова Німеччини надати Україні зброю навряд чи добре скінчиться у майбутньому для Європейського Союзу.
Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив в інтерв’ю для французької газети Le Figaro.
«Я не дуже розумію справжні причини цього, адже нова коаліція не має бути значно менш пов’язана з Володимиром Путіним, на відміну від попереднього уряду. Чи це просто політичний прагматизм? Я не впевнений, що це добре для майбутнього Європейського Союзу», – сказав міністр.
При цьому Резніков висловив сподівання, що Німеччина передумає щодо поставок зброї Україні.
«Адже ми просимо зброю, щоб захистити нашу країну! До речі, я перевірив свою поштову скриньку, а подарунка з Франції ще не отримав… Чи не могли б ви переказати вашому міністру оборони, що ми відкриті до всіх можливих пропозицій!», – додав Резніков.
Він нагадав, що Україна отримала протитанкову зброю від Лондона, ракети Javelin із США та різну техніку з Чехії, Канади, Данії.
«Це безумовно підвищує наші потужності для стримування агресора, адже ціна агресії для РФ буде зависока, а отже це змушує росіян поки залишитися у себе і не перетинати кордон», – сказав він.
На думку Резнікова, підтримка багатьох країн, зокрема членів НАТО, стала справжнім випробуванням єдності Альянсу.
«Я думаю, що ми вступаємо в новий період міжнародних відносин у Європі. Європейці починають розуміти, що Україна розташована на їхньому східному фланзі, і що російська загроза стосується також Польщі, Фінляндії, Болгарії, Румунії, країн Балтії… Під час свого наступного саміту НАТО в Мадриді Альянс має прийняти нову стратегічну концепцію. Сподіваюся, що з цієї нагоди справи України та Грузії будуть прогресувати», – сказав очільник Міноборони.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина виключає можливість поставки летальної зброї Україні, оскільки в країні діє заборона на експорт зброї в кризові регіони.
Натомість міністр оборони Німеччини Крістіні Ламбрехт заявила, що готова передати Україні 5 тисяч касок для військових.
Проте, якщо заборону на експорт зброї німці можуть виправдовувати «високими моральними цінностями» та бажанням «вирішити “конфлікт” дипломатичним шляхом», то є дії, які логічному поясненню ніяк не піддаються.
Наприклад, раніше пані Меркель не погодилася на санкції проти «Газпрому» після загарбання Криму. А саме «Газпром» був головним, якщо не єдиним, вигодонабувачем від цього загарбання. «Газпром» отримав великий приз – доступ до газових депозитів у 200-мильній морській зоні на суму 400 мільярдів доларів за цінами 2013 року.
Росія готова була терпіти будь-які санкції, крім санкцій проти «Газпрому». І уряд Німеччини саме це їй і забезпечив.
Нинішній канцлер Шольц теж заявляє, що Німеччина не застосує санкції проти «Північного потоку-2» в разі нової російської агресії проти України. І знову, як Меркель, виставляє аргумент, що «Північний потік- 2» – це суто комерційний проєкт.
Пояснити це легко – Німеччина залежить від Росії. Цю думку висловив Олександр Бєлявський – міжнародний гросмейстер і громадський діяч.
«Залежність Німеччини від російського газу посилювалася останні 30 років. Рішення німецьких урядів відмовитися від німецького вугілля на користь російського газу з одночасним закриттям усіх атомних електростанцій багаторазово збільшило залежність німецької економіки від поставок російського газу».
Крім того, підсумовує Бєлявський, закриття атомних електростанцій не тільки збільшило цю залежність в одному з видів палива, а й поставило усю електрогенерацію і теплогенерацію Європи у залежність від російських поставок газу.