Проблеми у російській окупаційній армії наростають. Українські розвідники роздобули документи, що підтверджують, що замість обіцяної грошової винагороди контрактникам дають вихідні.
Також їм заборонили скаржитися до центрального командування.
“Отримано документи, що підтверджують, що російські військові не отримують обіцяних ним грошових виплат. У телеграмі, адресованій командирам дев’яти військових частин, виражається обурення зверненням російських військовослужбовців до центральних органів військового управління. Як випливає з документа, окупантам обмежують грошові додаткові вихідні. При цьому забороняють скаржитися на відсутність фінансування і навіть призначають провадження за такими спробами”, – повідомили в ГУР МОУ.
З документів випливає, що під час перевірки учасників російсько-української війни було виявлено незаконно направлені в Україну терміновики. Проте документ не містить вказівок повернути солдатів додому.
Набагато більше російських командувачів цікавить складання списків військовослужбовців, які відмовилися брати участь у бойових діях проти України.
Документ підписано заступником командувача південним військовим округом Петром Гібертом.
Зауважимо, вже не вперше з’являється інформація про те, що командування РФ обманює своїх військових. Служба безпеки України перехопила та опублікувала телефонну розмову окупанта з дружиною. За його словами, він підписав рапорт на звільнення ще на початку лютого, але, незважаючи на це, його все ж таки кинули на війну в Україну.
Це підтверджує факт того, що російське керівництво дурить своїх контрактників, щоб утримати на війні в Україні. Вони автоматично продовжують їм контракти, які закінчилися ще початку бойових дій. І коли солдати протестують і хочуть відмовитись воювати – загрожують арештом за дезертирство.
“Ви додому повернетеся або вантажем 200, або вантажем 300, або від семи до дванадцяти (років в’язниці)”, – цитує свого командира російський контрактник.
В свою чергу, офіцери та солдати Збройних сил Російської Федерації дедалі частіше відмовляються від участі у бойових діях на території України. У мережі опублікували новий список військових частин, у яких військовослужбовці, навіть незважаючи на кримінальну відповідальність, не погодилися йти на війну.
Його у Facebook опублікував український журналіст Роман Цимбалюк. Тих, хто відмовився, виявилося понад 2000 тис. осіб.