Росія змушена була взяти паузу з великим наступом на Донбасі: Павло Кириленко назвав три причини.
Є три причини, чому Росія все ще не почала великого наступу на Донбасі. Окупанти до цього посилено готуються. Про це в інтерв’ю “РБК-Україні” розповів голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. За словами голови області, окупантам довелося взяти “вимушену паузу”. Причини три: несприятливі погодні умови, проблеми із узгодженістю дій угруповань ЗС РФ, а також поганий морально-психологічний стан бійців.
“Настрій та бойовий дух навіть регулярних Збройних сил РФ далеко не на належному рівні. Вони спілкуються між собою та розуміють, як скінчився їхній “бліцкриг” і які насправді у них втрати”, – розповів Кириленко.
Варто зазначити, що за офіційними даними Генштабу ЗСУ, на ранок 15 квітня за 50 днів активних бойових дій в Україні втрати російської армії перевищили 20 тисяч людей. Це більше, ніж у двох чеченських війнах. Кремль приховує реальні втрати від російського загалу. Тіла загиблих військових РФ не евакуювали з поля бою.
“Вони збирають сили (на Донбасі – ред.)… Вони перегруповані та готові до одночасних масованих атак із застосуванням усіх своїх підрозділів… Їх там багато”, – розповів голова області.
На думку експертів, Росія готує великий наступ на Донбасі, щоб компенсувати ганебну поразку та втечу з-під Києва. Проблема для окупантів у тому, що східний напрямок – найукріпленіший. За останні 8 років українська армія створила там кілька ліній оборони, які практично неприступні.
Якими територіями Донецької та Луганської області вдарять російські війська? Чи є загроза для Слов’янська? Чого чекати на Бахмута? І військові, і чиновники попереджають про загрозу настання російських військ у Донецькій та Луганській областях. При цьому мирних жителів закликають евакуюватися якнайшвидше. Донбас.Реалії аналізують розстановку сил на місцевості разом із військовим експертом Михайлом Жироховим.
12 квітня, у річницю захоплення Слов’янська групою полковника ФСБ Росії Ігоря Гіркіна, багато хто тут чекав на обстріл від російських військ. Обійшлося. 13 квітня у всьому регіоні йде дощ. Його у спустілому місті зустріли з полегшенням: навіть природа заважає просуванню авіації, бронетехніки та військ.
А Росія продовжує перекидати війська, обстрілювати та вбивати мирних людей у Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Попасній; не припиняються бої в районі Авдіївки та Мар’їнки; продовжує боронитися Маріуполь.
Не можна говорити, що наступ на Донбасі – неминучий, адже за 8 років тут створили потужну лінію оборони, а російські генерали, які насилу зібрали поповнення, не кинуть його на підготовлені позиції, наприклад, у районі Авдіївки, вважає Михайло Жирохов. На його думку, агресорові зараз немає сенсу наступати на Слов’янськ та Краматорськ, адже там зосереджено серйозне угруповання, і штурмувати ці міста в лоб буде витратно у всіх сенсах.
«Я уявляю, що наступ на Донбасі, який анонсували, швидше за все, буде з боку Ізюма у бік Павлограда та Дніпра: для того, щоб перерізати комунікації», – припускає військовий експерт.
Чому саме на цьому напрямі:
Ця місцевість негаразд високо урбанізована, тому російські війська можуть швидко просунутися вперед і продати свою перевагу в танках;
Російським військам не потрібні Дніпро чи Павлоград. Якщо наступ буде успішним – будуть перерізані шляхи постачання українських військ на Донбасі, якими вони отримують їжу. озброєння та боєприпаси.
«Я думаю, що наш генштаб має план і має резерви, щоб цей удар відбити», – прогнозує Михайло Жирохов.