Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Угорщину було заздалегідь попереджено Росією про напад на Україну.
Про це він сказав у понеділок в ефірі телемарафону.
“Угорщина, яка відкрито заявляє про свою співпрацю із Росією. Більше того, вона була попереджена заздалегідь Путіним про те, що буде напад на нашу країну”, – сказав він, відповідаючи на питання про можливість вступу України до НАТО та можливий вплив Угорщини на цей процес.
“Вона чомусь вважала, що може забрати частину своєї території. Та країна, яка так поводилася – подивимося, які наслідки будуть після цієї війни для цієї країни”, – додав Данілов.
Раніше угорський міністр Гергель Гуляш заявив, що Будапешт накладе вето на будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоносіїв з Росії.
Про це повідомляло видання Bloomberg.
“Ми чітко дали зрозуміти, що ніколи не підтримаємо розширення санкцій Європейського Союзу проти Росії на енергетику”, заявив Гуляш.
ЄС має намір запропонувати заборону на російську нафту до кінця року через війну в Україні, а обмеження на імпорт будять вводитися поступово.
Угорщина, яка в значній мірі залежить від російської енергії, була однією з найактивніших у протистоянні розширенню санкцій.
“Оскільки такі рішення потребують одностайності, для Єврокомісії немає сенсу пропонувати санкції щодо природного газу та сирої нафти, які обмежують закупівлі в Угорщині”, – сказав Гуляш.
Уряд Орбана домовився з Росією дозволити конвертацію їхніх платежів за газ в рублі, що поставило під удар політику санкцій ЄС. Росія в середу припинила постачання газу до Польщі та Болгарії, реалізувавши погрозу зупинити потоки, якщо платежі не будуть здійснюватися в рублях.
Відтак, Угорщині та Словаччині можуть дозволити не вводити ембарго на нафту. Шостий пакет санкцій щодо Російської Федерації передбачає обмеження на енергоресурси.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що Словаччині та Угорщині можуть дозволити відмовитися від нафтового ембарго або запропонувати індивідуальний тривалий перехідний період, щоб зберегти єдність ЄС. Попередньо, обмеження на російські енергоресурси будуть вводити поетапно, а в повну силу вступлять на початку 2023 року.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, Словаччина та Угорщина особливо залежать від російських енергоресурсів і споживають, відповідно, 96% і 58% сирої нафти і нафтопродуктів. При цьому Європа імпортує майже половину російської сирої нафти та нафтопродуктів. З 24 лютого країни ЄС купили енергоресурсів майже на 20 мільярдів євро.
«Протягом останніх років Угорщина стала ганебним членом Європейського Союзу. Вона не лише у своїй зовнішній політиці, але й у внутрішній – чимдалі відходить від принципів ЄС», – про це заявив аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Адреас Умланд.