Навмисні напади на цивільне населення і цивільну інфраструктуру рівносильні військовим злочинам.
Міністерство закордонних справ Британії засудило авіаудар Росії по школі в Білогорівці. МЗС назвало дії окупаційних військ РФ навмисним нападом на цивільне населення.
Про це повідомила глава МЗС Британії Ліз Трас в Twitter.
“В жаху від останньої російської атаки на школу в Луганську, в результаті якої загинули невинні люди, що ховалися від російських обстрілів. Навмисні напади на цивільне населення і цивільну інфраструктуру рівносильні військовим злочинам. Ми доб’ємося того, щоб путінський режим був притягнутий до відповідальності.”,- написала вона.
Нагадаємо, напередодні ввечері війська РФ скинули авіабомбу на школу в селі Білогорівка Луганської області. У момент вибуху в будівлі перебувало близько 100 осіб.
7 травня з-під завалів рятувальникам вдалося дістати 30 осіб. Пізніше голова Луганської ОДА Сергій Гайдай заявив, що попередньо жертвами авіаудару по школі в Білогорівці стали 60 осіб.
Через збройний конфлікт між урядовими силами та підтримуваними Росією збройними угрупованнями на сході України загинуло багато цивільних. Бойові дії також стали причиною значних руйнувань та знищення цивільної інфраструктури.
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що США зібрали для України найкращих військових аналітиків та експертів з міжнародного права для розслідування воєнних злочинів.
Нещодавно Венедіктова провела зустріч із заступницею помічника державного секретаря США Бюро Європейських та Євразійських справ Робін Данніган та тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, під час якої сторони обговорили подальші кроки із взаємодії заради забезпечення справедливості і правосуддя для жертв воєнних злочинів російської федерації.
«Штати завжди нас активно підтримували, а від початку війни вони постійно сприяють зміцненню нашого юридичного фронту. США зібрали для нас найкращих військових аналітиків та експертів з міжнародного права із досвідом у трибуналах. Вони стали до лав mobile justice teams, які допомагають нам бути ефективнішими в розслідуванні постійно зростаючого масиву воєнних злочинів, які вчиняє рф в Україні, і працюють безпосередньо із нашими прокурорами на місцях вчинення злочинів», – повідомила генпрокуро у Телеграмі.
Вона зазначила, що американські колеги долучилися до розвитку єдиного доказового хабу warcrimes.gov.ua, де акумулюються фото- та відеосвідчення очевидців і жертв російських звірств на українській землі.
Венедіктова також зауважила, що наразі міжвідомча Task Force на базі Офісу генпрокурора інтенсивно співпрацює в питаннях пошуку та арешту активів воєнних злочинців з американською Task Force CleptoСapture.
Деяких воєнних злочинців прокуратура вже почала судити на території України, інших — притягатимуть до кримінальної відповідальності заочно.
Про це раніше в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
“На сьогодні у нас уже 9 тисяч 158 проваджень, які пов’язані з воєнними злочинами. Кожного дня у нас є підстави порушувати все нові й нові справи – загибель цивільних, бомбардування, депортація наших людей, дітей на окуповані території або території держави-агресора”, — сказала Венедіктова.
Генеральна прокурорка зазначила, що процес притягнення до відповідальності окремих осіб вже розпочався.
“По Київщині – це 15 осіб, яких ми притягаємо за катування, зґвалтування, мародерство. Почали також притягнення до відповідальності за захоплення ЧАЕС”, — розповіла вона.
Ірина Венедіктова наголосила, що навіть якщо воєнні злочинці наразі знаходяться на території РФ, зокрема політики, пропагандисти, “всі ці патрушеви, медведєви, наришкіни, бортнікови”, це не означає, що ці особи не будуть притягнені до відповідальності в заочний спосіб.