Колишній лідер «Правого сектора» й радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош відреагував на заяву президента Франції Еммануель Макрона про те, що вступ України до Європейського Союзу займе роки. Своїми думками Ярош поділився у Facebook.
Про ЄС і майбутнє нашої Держави. Побачив заяву Макрона стосовно того, що «вступ України до Європейського Союзу займе роки, а може, десятиліття…»
І думаю, а треба нам ця імпотентна спілка? Чого ці «європейці», взагалі, варті? Адже, якби не Борис Джонсон, не послідовна Британська політика протидії російській експансії, то ці європейці, тільки б висловили своє занепокоєння, коли орда завдала ракетних ударів і перейшла у широкомасштабний наступ на Україну… Якби не Польща, Литва, Латвія, Естонія, ми ніколи б не мали тієї підтримки у Війні за Незалежність, яку маємо. Якби не наші друзі у США, ніколи б не було Лендлізу… Якби не опір України, російські танки вже б, запросто, «орали» поля Німеччини та Франції. Ми ж побачили скільки на озброєнні цих «потужних», зажирівших країн бойової техніки та боєздатного особового складу… Тому, думаю, не треба проситися у їхній ЄС, бо сам історичний розвиток волає про те, що Українці мають не входити кудись, а творити щось своє…
Як переможемо, створимо Східноєвропейський військово-політичний союз, куди увійдуть Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія, звільнена Білорусь… Заручимось підтримкою Великої Британії та Сполучених Штатів Америки. І станемо Силою, яка сотню років буде формувати політику у Європі та світі.
Зазначимо, що Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк розкритикував пропозицію президента Франції про створення нового європейського формату співпраці, зазначивши, що вбачає у цьому спробу запропонувати Україні альтернативу членства у ЄС. Про це він заявив у своєму Twitter.
Хороша міна при поганій грі – так виглядають спроби окремих західних політиків підмінити членство України у ЄС символічними форматами. Десятки тисяч українців заплатили своїм життям за європейський вибір не заради нової серії гри в наперстки. Україна має отримати статус країни-кандидата, – зазначив Михайло Подоляк.
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити новий формат співпраці європейських держав, який був би відкритим у тому числі для України та Британії. Про це він сказав у промові в Європарламенті.
Президент Франції зазначив, що Україна “з її боротьбою і сміливістю, серцем вже є членом нашої Європи, нашої родини, нашого союзу”, але зазначив, що приєднання до ЄС потребує часу.
Далі у промові Макрон запропонував створити новий загальноєвропейський формат співпраці, який міг би об’єднати членів ЄС, зацікавлених країн-однодумців, які не є членами блоку, та Британію, яка вийшла з Євросоюзу – як проєкту, який згуртував би континент довкола спільних цінностей та інтересів.
Нам потрібно створити те, що я назвав би європейською політичною спільнотою. Ця нова організація Європи дозволила би демократичним європейським країнам, які дотримуються наших ключових принципів, отримати нові можливості співпраці – політичної, безпекової, в енергетичній і транспортній сфері, інвестиціях, інфраструктурі, перетину кордонів. Приєднання до неї не означало би обов’язкового приєднання до ЄС у майбутньому. Так само, вона не була би закритою для тих, хто вийшов з ЄС, – зазначив Еммануель Макрон.
Він сказав, що у наступні тижні обговорюватиме ідею з керівництвом інших країн. Згодом у коментарі ЗМІ Макрон деталізував, що критеріями приєднання до такого потенційного об’єднання вбачає дотримання спільних цінностей і географічну належність до Європи, а співпраця країн-учасниць може передбачати координацію політики і колективну безпеку.