Перемога України у війні, яку розв’язала Росія – це обов’язкове повернення усіх територій, а також вступ до НАТО та ЄС
Із такою заявою виступив віцеспікер польського Сенату, член Європарламенту V, VI і VII скликання Міхал Камінський
– Звичайно повернення усії територій обов’язково разом з тимчасово окупованим Кримом. Це буде воєнна перемога України. Ну давайте скажемо прямо: зруйнування Росії, – зазначив він в одному з інтерв’ю.
До того ж, за його словами, після перемоги Україна має отримати членство в Північноатлантичному Альянсі (НАТО) та Європейському Союзі.
Крім того, експерт назвав найбільш реалістичну дату вступу Україні до ЄС. На його думку, держава може стати членом ЄС у 2029 році.
– До цього треба прагнути. Треба зробити багато. У політичному плані потрібно ухвалювати рішення на рівні керівництва. Політичні сили у Європі мають вимагати від своїх керівництв назвати конкретну дату вступу України в ЄС і підлаштувати весь процес під цю дату. Треба вимагати від Заходу дату, – наголосив Камінський.
Окрім того, Міхал Камінський в інтерв’ю розповів про історичні питання в українсько-польських відносинах.
– У мене був такий підхід – прощай і проси пробачення. І так має бути. Ми прощаємо все, що погане з вашого боку і просимо пробачення за все, що було з нашого боку. Це єдиний підхід, який можливий в усіх складних історичних питаннях, – зазначив він.
За словами Камінського, політики завжди мають цікавитися історією, але брати гроші з виборців за майбутнє.
– Розумієте, мені мої виборці платять не за історію польсько-українських відносин, а за майбутнє і Польщі і, в тому числі України. Адже ми союзники. І я, як політик маю займатися майбутнім, а не історією, – наголосив він.
Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення РФ, Польща стала важливим хабом для надання Україні міжнародної підтримки, включаючи гуманітарну, матеріальну та військову допомогу.
На власній території Польща прийняла понад 2 млн українських біженців, переважно – жінок і дітей, що вимушені рятуватися від російських атак.
Також нагадаємо, що наприкінці травня президент України Володимир Зеленський заявив, що українсько-польські відносини вийшли на новий рівень, а співпраця з Польщею є надзвичайно дієвою.
Він запевнив, що нині українсько-польські відносини нарешті перебувають на абсолютно чистій, щирій основі, без будь-яких чвар та старої конфліктної спадщини.
Окрім того, президент Польщі Анджей Дуда продовжує активно працювати на перемогу нашої Держави
Так, нещодавно він вкотре наголосив на тому, що Україні потрібна зброя, зброя та ще раз зброя
«Сигнал з України, який зара поступає, зокрема й мені особисто від президента Володимира Зеленського, місяцями один і той же: зброя, зброя, зброя та ще раз зброя. Україні потрібна зброя, — зазначив Анджей Дуда.
— Народ налаштований рішуче, захисники абсолютно героїчні, бойовий дух української армії, добровольців надзвичайно високий, але їм потрібна зброя. Вони отримали багато надсучасного озброєння, завдяки якому став можливим цей український наступ. У тому числі, завдяки нашим танкам, які ми направили в Україну, вдалося зупинити російський наступ, а зараз вдається його відбивати. Зброя використовується дуже інтенсивно. Це навантаження, що перевищують навіть припущення виробників».
Відповідаючи на запитання, чи він згоден з думкою коментаторів, що США, Великобританія та Польща є найбільшими союзниками України, президент відповів, що «ми, як зазначає сам президент Зеленський, перебуваємо в авангарді допомоги Україні».