Давид Сакварелідзе – яскравий представник реформаторської команди президента Саакашвілі. Молодий, енергійний, освічений і … безстрашний. За п'ять років він, сказали б у нас, зробив карколомну кар'єру, пройшовши шлях від рядового фахівця в судовому департаменті Мін'юсту до першого зама Головного прокурора Грузії, поєднавши цю посаду з прокурорським кріслом в Тбілісі (столиці Грузії). І тут раптово ми починаємо помічати, що високопасадовці Грузії помало окуповують владні місця в Україні, аби допомогти вийти з кризи. Давид Сакварелідзе – патріот якої країни?
Довідка:
Навчання – 1999-2004 рр. – Юридичний факультет Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі; 2001-2002 – факультет політології Університету Святого Бонавентура (Нью-Йорк, США); 2006-2007 рр. – Факультет регіонального управління Університету Toyo University Itakura (Японія).
Кар'єра –
з 2009 року – перший заступник Головного прокурора Грузії по теперішній час;
2008 -2009 рр. – Перший заступник Головного прокурора Грузії – прокурор м Тбілісі;
2007-2008 рр. – Прокурор регіону Шида Картлі і Мцхета-Тіанеті;
2007 – прокурор регіону Мцхета-Тіанеті;
2007 – заступник голови адміністрації Офісу Генерального прокурора;
2005-2006 рр. – Керівник міської служби генеральної інспекції охорони правопорядку Тбіліської мерії;
2005 – головний консультант Управління підготовки проектів юридичних актів та експертизи Служби взаємодії Президента з Урядом та іншими державними органами і з юридичних питань Адміністрації Президента Грузії; 2004-2005 рр. – Головний радник Управління підготовки проектів юридичних актів та експертизи Служби взаємодії Президента з Урядом та іншими державними органами і з юридичних питань Адміністрації Президента Грузії; 2003-2004 рр. – Член Комісії юридичних реформ і встановлення юридичний термінології Міністерства юстиції Грузії;
2003 – фахівець судового департаменту Міністерства юстиції Грузії.
Нагороджений Орденом Честі в 2008 році.
Політичні амбіції
Генеральний прокурор Віктор Шокін розповів, що призначив собі двох заступників.
"Мною призначений сьогодні два заступника генерального прокурора України – це Гузир Володимир Павлович і Давид Сакварелідзе", – заявив він.
За словами генпрокурора, Володимир Гузир буде курирувати питання слідства СБУ, МВС та податкової міліції, а Давид Сакварелідзе буде відати кадрами в ГПУ, всіма питаннями, пов'язаними з євроінтеграцією, а також реформуванням питанням органів ГПУ.
При цьому, за словами Шокіна, Давид Сакварелідзе балотується на посаду голови антикорупційного бюро.
Казуси
13 грудня 2012 один з лідерів партії "Єдиний національний рух" Давид Сакварелідзе не підкорився вимозі Головною прокуратури Грузії і не з'явився на допит.
Слідча служба Мінфіну Грузії розслідує справу з продажу та викупу комерційних площ на території тбіліського парку Ріці в 2006 році, коли Давид Сакварелідзе був членом комісії з управління та продажу земельних ділянок мерії Тбілісі.
У Генеральній прокуратурі заявили, що 12 грудня повістку доставили за місцем проживання Сакварелідзе, однак його там не виявилося. Коли слідчий зв'язався з політиком по телефону, той зажадав, щоб у даній кримінальній справу допитали прем'єр-міністра Грузії Бідзіна Іванішвілі, і тільки після цього він погодиться прийти до слідчих, передає "Грузія-Online".
Причиною неявки Сакварелідзе могло також стати його участь на засіданні парламентського комітету в Кутаїсі, повідомляє з посиланням на прес-службу партії "Єдиний національний рух" News.ge.
У бесіді з журналістами Головний прокурор Грузії Арчіл Кбілашвілі заявив, що не виключає того, що в разі ще однієї неявки Сакварелідзе можуть доставити на допит примусово, передає "Новости-Грузия".
Як повідомляв "Кавказький вузол", 2 грудня був викликаний на допит інший лідер "Єдиного національного руху" колишній прем'єр-міністр Грузії Вано Мерабішвілі. За даними прокуратури, він використовував фальшивий паспорт для виїзду з Грузії до Вірменії у складі президентської делегації.
Мерабішвілі заявив про те, що на нього і партію "Єдиний національний рух" чиниться тиск.
Україна
Україні потрібні радикальні, прямолінійні реформи, – депутат парламенту Грузії
Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" 27 березня 2014 сказав депутат парламенту Грузії, колишній перший заступник головного прокурора Грузії Давид Сакварелідзе. Коментуючи грузинський досвід, який згодився б Україні, депутат також коментував події у Верховної Ради, коли "Правий сектор" готувався до штурму.
"Зараз ми бачимо, як незадоволена маса народу штурмує Раду. Це ніколи не закінчиться, якщо люди в Україні, населення, громадяни України і на Сході і на Заході не відчують реальних змін. А як можна реальні зміни провести? Абсолютно радикальними, абсолютно прямолінійними реформами ", – сказав Сакварелідзе.
На його думку, уряд повинен зрозуміти, що йдучи на такі кроки, їм доведеться жертвувати чимось.
"Якщо уряд не усвідомлює, якщо уряд не зрозуміє, що їм доведеться пожертвувати своєю кар'єрою, можливо, своїм бізнесом, своїми родичами, зіпсувати стосунки з друзями, можливо, або з колегами, або з політичними соратниками, нічого не вийде, нічого не вийде ", – сказав депутат парламенту Грузії.
"У чому може Путін перемогти? Путін переможе, якщо Україна буде схожа на Росію своїми системами, корупційними системами", – додав він.
Сьогодні
Колишній заступник головного прокурора Грузії зайняв аналогічну посаду на Україні
Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив своїм заступником з кадрових питань та євроінтеграції екс-заступника головного прокурора Грузії Давида Сакварелідзе.
Як інформував "Кавказький вузол", 12 лютого у своєму блозі в соцмережі Facebook Давид Сакварелідзе написав, що дав згоду очолити Антикорупційне бюро України. Раніше, за інформацією українських ЗМІ, від цієї посади відмовився колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який 13 лютого офіційно призначений позаштатним радником президента України та головою нового консультативного міжнародної ради реформ при президенті цієї країни.
Сьогодні стало відомо, що Давид Сакварелідзе зайняв пост заступника генерального прокурора України.
"Мною призначені сьогодні два заступника генпрокурора України. Це Гузир Володимир Павлович, він буде курирувати питання слідства СБУ, МВС та податкової міліції, і Давид Сакварелідзе, який буде відати кадрами в ГПУ, всіма питаннями, пов'язаними з євроінтеграцією, а також реформуванням органів прокуратури" , – наводить слова генпрокурора України Шокіна РІА "Новости".
При цьому Віктор Шокін зазначив, що Сакварелідзе залишається одним з претендентів на посаду директора Антикорупційного бюро, передає "РБК-Україна".
Нагадаємо, раніше громадяни Грузії зайняли кілька інших високих постів на Україні. Так, 4 лютого екс-уповноважений Михайла Саакашвілі, колишній заступник міністра МВС Гія Гецадзе став заступником міністра юстиції України.
30 січня колишній глава уряду Аджарської автономної республіки Леван Варшаломідзе призначений радником президента України з економічних питань.
17 грудня 2014 кабінет міністрів України призначив першим заступником міністра внутрішніх справ України Еку Згуладзе, яка у вересні-жовтні 2012 року займала посаду глави МВС Грузії.
1 грудня 2014 стало відомо, що українська влада, крім Саакашвілі, запропонували ще трьом колишнім грузинським чиновникам – Олександру Квіташвілі, Зурабу Адеішвілі і Еке Згуладзе – зайняти пости в уряді. Квіташвілі прийняв пропозицію очолити український МОЗ і відмовився від грузинського громадянства.
Влада Грузії в грудні 2014 року заявили, що запрошення Саакашвілі і його людей в кабмін України не зіпсує грузино-українські відносини. Однак ряд грузинських політиків зустріли звістку про запрошення політичних соратників Саакашвілі в український уряд прогнозами про те, що відносини між країнами серйозно погіршаться.
Перший заступник голови ГПУ Давид Сакварелідзе вже отримав українське громадянство і проходить процедуру позбавлення громадянства Грузії.
Про це він повідомив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів.
«У першу чергу, звичайно ж, я прийняв громадянство України. Для мене це дуже важливо, без цього неможливо обіймати посаду в державній службі України. Паралельно йде процедура в Грузії, в ході якої я втрачу грузинське громадянство, тому що ти втрачаєш грузинське громадянство, приймаючи громадянство іншої держави », – сказав він.
На питання, чи знає він, які зарплати у прокурорів в Україні, Сакварелідзе зазначив, що в 2002 році на роботу в Грузії влаштовувався на зарплату в 20 доларів.
«У Грузії у нас була така ж проблема. Я наводжу свій власний приклад: коли я починав роботу в 2002 році, моя зарплата була 20 доларів, але після приходу до влади нового уряду зарплата почала зростати завдяки тому, що такі як ми … стали учасниками процесу реформ … Ми зуміли в 2003 році збільшити зарплату на 120 доларів, потім вона стала 220 доларів, потім 450, потім 700, але ми всі знали, що ми – учасники цього процесу, і кожен з нас кладе хоча б одну цеглину в будівництво держави. Тому я знаю, що діючі зарплати в прокуратурі України мінімальні, але сьогодні ми почали працювати над цією темою », – сказав він.
Сакварелідзе нагадав, що в Україні в рамках одного з нових законів проходить оптимізація кадрів та скорочення.
«Це дасть можливість збільшити зарплати, створити правильну бонусну систему і механізми, за якими будемо заохочувати конкретних працівників. Зарплата – це дуже важливий компонент, але не головний », – зазначив він.
Джерело: Корупція.інфо