Джонсон знову “пройшовся” по Макрону, спародіювавши його
Борис Джонсон сказав, що не варто турбуватися про его Володимира Путіна.
Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон знову не міг “втриматися від удару” по своєму старому опоненту президенту Франції Еммануелю Макрону, якого він, як повідомляється, називав у приватних бесідах “путінським підлабузником”.
“Я думаю, що це мій французький друг і колега Еммануель Макрон сказав: “Путіна не можна принижувати”, – сказав Джонсон на ланчі, прийнявши штучний французький акцент, щоб м’яко познущатися над президентом, пише Politico.
“Чесно кажучи, я думаю, що потрібно дуже багато, щоб принизити Володимира Путіна”, – продовжив Джонсон. “Я не думаю, що наша робота – турбуватися про его Володимира Путіна, його політичні перспективи або розвиток його кар’єри”.
Відповідаючи на побоювання республіканських кіл, що США повинні зосередити свою увагу на Китаї, а не на сухопутній війні в Східній Європі, Джонсон сказав, що перемога Путіна буде “жахливою за своїми наслідками для Південно-Східної Азії, для Південно-Китайського моря, для всіх областей потенційного конфлікту між великими державами в найближчі десятиліття”.
Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назвав президента Франції Еммануеля Макрона “нудотним” через поїздку до Москви на зустріч з Путіним.
Про це розповів колишній прес-секретар Джонсона Гуто Харрі у своєму подкасті “Безпрецедентний”. За його словами, в злості він назвав французького президента “путінським лизоблюдом” і пообіцяв “врізати йому”.
За його словами, Джонсон вибухнув тирадою про Макрона через кілька місяців після початку повномасштабної війни і після того, як той розкритикував реакцію Великої Британії на українську кризу біженців.
“На нашій ранковій зустрічі, я думаю, з невеликою групою з нас, він почав жорстоку атаку на Еммануеля Макрона”, – сказав він, зазначивши, що той назвав президента Франції диваком і путінським підлабузником, а також запропонував влаштувати “вакханалію з побиттям жаб”.
Харрі зазначив, що в підсумку вони примирилися. “Через кілька тижнів вони, звичайно, все виправили. Вони дуже добре ладнали. Насправді вони разом випили віскі на саміті G7”, – додав він.
Представник Джонсона сказав журналістам, що він не брав участі у відвертому подкасті свого колишнього помічника.
Відносини між Джонсоном і Макроном
Нагадаємо, що у 2021 році ЗМІ писали, що Макрон обізвав Джонсона “клоуном”, який керує “цирком”.
Крім того, вони посварилися після того, як Макрон публічно розкритикував британську вакцину від коронавірусу AstraZeneca.
“Правда в тому, що Макрону взагалі не подобається Борис Джонсон”, – заявив у 2022 році директор аналітичного центру Центру європейських реформ Чарльз Грант.
Крім цього, французький президент Еммануель Макрон провів три дні в Китаї в компанії його лідера Сі Цзіньпіна, але не зміг змінити позицію Пекіна щодо Володимира Путіна та війни Росії проти України.
На заклики “привести до тями” Путіна чи утриматися від військової допомоги Сі також не відреагував. А перед візитом європейців нещодавно призначений китайський прем’єр-міністр Лі Цян вирішив провести свою першу телефонну розмову в новому ранзі з російським колегою Михайлом Мішустіним.
У результаті Макрона та фон дер Ляєн зустрічали заголовки в газеті China Daily: “Пекін і Москва поглиблюють зв’язки”.
“Прямо холодний душ”, – цитує Le Monde неназваного французького дипломата.
Сі не піддався шарму Макрона, пише інша французька газета, Les Echos.
“Французький президент підтвердив, що Пекін здатний відіграти найважливішу роль у пошуку шляху до миру, проте жодного руху назустріч з боку Сі помітно не було, – пише газета. – Він не зробив жодного натяку на можливу зміну китайської позиції у справі примирення Москви та Києва”.
Можливо тому, що Китай не вірить у єдність та самостійність ЄС, хоче обговорювати питання світоустрою лише зі США і готовий скористатися кризовим становищем Європи, щоб послабити свого головного суперника, домогтися розширення торгівлі та зберегти доступ до технологій та капіталів, які США прагнуть перекрити.