Ситуація в місті Авдіївка зараз надзвичайно складна.
Про це розповів майор МВС, боєць «Легіону Свободи» Максим «Лютий» Морозов.
“Я і мій підрозділ знаходимося в місті Авдіївка. Ситуація тут надзвичайно складна і важка, але, слава Богу, поки контрольована. Ворог весь цей час здійснює спроби штурму Авдіївки, спроби оточення з Півдня і Півночі, намагаючись замкнути її в кільце, тому що залишилася одна дорога, яка веде до міста, і відповідно намагаючись там з півдня перерізати її через Ласточкине і Сєверне, а з Півночі зайти зі Степового, закрити Авдіївку, взяти в повне оточення”, — розповів військовослужбовець.
«Лютий» пригадав, що ще на початку повномасштабного вторгнення вони з бійцями 25-ої бригади обговорювали, що не бояться оточення і готові залишатися в місті до кінця.
“За ці уже півтора роки повномасштабної війни оточення не відбулося, і зараз 53 і 110 бригада не менш героїчно, не менш самовіддано обороняють Авдіївку, і всі ці плани ворога вони кожен день множать на нуль”, — наголосив Максим Морозов.
Військовий додав, що на Авдіївському напрямку події можуть розвиватися стрімко в тому разі, якщо ворог сконцентрує величезну кількість живої сили техніки в Донецьку і перекине їх сюди, але завдяки іншим підрозділам сил оборони окупантам цього не вдається.
“Бувають моменти, коли вони в Донецьку закумульовують величезну кількість живої сили і техніки, але наші побратими на інших ділянках, там Кремінна, Бахмут чи Вугледар, завдають дошкульних ударів, і вони мусять ділити цю живу силу на всі частини напрямку”, — додав офіцер.
Додамо, що також відпрацювання технологічних рішень для систем управління військами йде фактично під час боїв за зруйноване місто на Донеччині.
На Бахмутському напрямку українські захисники тестують одразу кілька систем управління військами вітчизняної та іноземної розробки.
Про це повідомив майор ЗСУ Максим Жорін, заступник командира 3-ої штурмової бригади.
Він зазначив, що наразі ефективніше користуватись сучасними засобами ведення бою. Українські захисники отримують новий досвід прямо під час бойових дій.
“Намагаємось впроваджувати, тестувати, допомагаємо змінювати”, – сказав Жорін.
Він зазначив, що відповідне управління боєм дозволяє посилити взаємодію одразу за кількома векторами – між командуванням та відповідними штурмовими групами. Також спостерігається відповідна взаємодія між самими штурмовими групами, що наразі перебувають на полі бою; між підрозділами на полі бою “по горизонталі”, та між підрозділами та командуванням бригади “по вертикалі”.
Водночас використання систем ситуаційної обізнаності дозволяє зберегти управління підрозділами і штурмовими групами. Це стосується навіть умов, коли російські загарбники здійснюють інтенсивний обстріл і намагаються здійснювати перешкоди для зв’язку між підрозділами на полі бою.
Майор ЗСУ додав, що для управління безпосередньо штурмовими групами на полі бою використовуються засоби взаємодії між бійцями, зокрема для візуального орієнтування. Командування бригади проводить візуальний супровід усіх штурмових груп, які у конкретний момент виконують завдання на полі бою.
Нагадаємо, Жорін 8 серпня повідомив, що війська РФ в районі Бахмута не є ефективними, але тримають оборону. Він зазначив, що підхід до ведення боїв суттєво відрізняється від того, як це робили найманці з ПВК “Вагнер”, однак порівнювати їх не зовсім коректно.