Російська війська наступають на Куп’янсько-Лиманський напрямок із двох причин: перша — логістика ближче розташована, друга — вони сподіваються, що українці перекинуть війська з Бахмутського напрямку.
Про це розповів військовий аналітик, полковник ЗСУ Петро Черник в ефірі телемарафону.
«Дуже гарячий східний плацдарм, особливо Куп’янсько-Лиманський. Чому так? Зручний для них, для того, щоб атакувати, в частині логістики, близько до власного кордону. Чому це роблять? По півдню проблеми, в Бахмуті проблеми — пропаганді потрібні хоч якісь позитивні новини. От і концентрують там сили й засоби та вважають, що будемо знімати свої сили й засоби з Бахмутського напрямку. Бахмут рухається до оперативного оточення. Як тільки це складеться, цілком імовірно, що той контингент ми знищимо, а взагалі було би просто неймовірно добре, як би кілька тисяч росіян здалося в полон», — зазначив він.
Щодо південного фронту, на його думку, є всі передумови пробити так звану «лінію оборони Суровікіна».
«Є всі передумови пробити оцю так звану лінію Суровікіна, і потім вже все піде направду веселіше. Бо другої такої лінії в них немає — з’являється вона аж на Перекопському перешийку. І в такий спосіб вийти на північне Приазов’я. Вихід на північне Приазов’я прорубає сухопутний коридор до Криму і обвалює південний плацдарм. На мій погляд, противник усвідомлює, що це може статися, бо інакше Перекопський перешийок і так дефіцитними ресурсами він би не укріплював», — наголосив Черник.
Ескерт називає «історичним феноменом» те, що українська армія, яка менша, має менше втрат і більше успіхів під час наступу, аніж російська під час оборони.
«Феномен історичного моменту на цю хвилину: менша армія на більшу армію. І менша армія, котра наступає, зазнає кратно менше втрат, ніж зазнає більша в обороні… Це не єдиний випадок, історія знає такі моменти, але тим не менше ми, українці, дійсно пишемо новий розділ в історії воєн сучасності», — впевнений він.
Варто додати, що на Куп’янсько-Сватівському напрямку окупанти сконцентрували понад 100 000 своїх військових. Вони відправили туди найкращі дивізії та, відповідно, десантні війська. Усіх їх кинули в атаку на Харківщину та Луганщину. ЗСУ певною мірою зманеврували, а у певних місцях навіть відійшли назад, але водночас провели активні дії та нейтралізували цей рух противника.
Про це розповів ексголова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії Микола Маломуж.
Як зазначив військовий експерт, на Східному фронті у більшості випадків ЗСУ відкинули окупантів назад, створили потужну лінію оборони, підтягли резерви та новітні засоби, які ліквідують ворожі війська.
«З одного боку, велика концентрація військ ворога — це небезпечно, але з іншого — це робота для нас. Ми ліквідовуємо угруповання противника на підходах. Чим більше скупчень, тим більше ми знищимо. Це наше завдання — ліквідувати резерви ворога», — пояснив Маломуж.
Таким чином, на Східному напрямку ЗСУ стоять на місці, проте активно знищують ворога, але на інших напрямках українські бійці просуваються, нагадав генерал.
Крім того, Маломуж відповів на запитання, чи зайдуть ЗСУ до Криму цього року. За його словами, будуть створені всі передумови для заходу на півострів, але чи станеться це, невідомо, оскільки шансів 50 на 50.
Варто підкреслити, що на сході йдуть важкі бої, російські війська безперервно б’ють по позиціях ЗСУ.