Після руйнування силами ЗСУ Антонівського мосту, який з’єднує Херсон з лівобережжям Дніпра, російські окупанти намагаються компенсувати знищену переправу.

Про це йдеться у звіті британських розвідників, який оприлюднило Міністерство оборони Великобританії на офіційній Twitter-сторінці 30 липня.

“У районі Херсона російські війська, ймовірно, встановили два понтонні мости та систему поромної переправи, щоб компенсувати той факт, що мости поблизу були пошкоджені під час останніх ударів”, — сказано в повідомленні.

Британці також наголошують, що на нещодавно окупованих територіях на півдні України встановлена росією окупаційна влада перебуває під зростаючим тиском москви в питаннях консолідації свого контролю над регіоном і підготовки до референдумів про приєднання до росії пізніше цього року.

“Росія наразі класифікує окуповані території як тимчасову «військово-цивільну адміністрацію». Місцева влада, ймовірно, змушує населення розкривати особисті дані для складання виборчих списків”, — додають розвідники.

Раніше речниця пресцентру Cил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла про філігранні удари ЗСУ по Антонівському мосту.

“У нас все йде вперед. Ми рухаємося за тими стратегічними напрямками, які собі окреслили. І нікому нас не зупинити, навіть ворогові”, – запевнила Гуменюк.

Нагадаємо, що міст — це один із двох пунктів перетину через Дніпро, за якими москва може постачати або відводити свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю зону входить місто Херсон, що має політичне та символічне значення для кремля.