Бахмутський напрямок залишається одним з найнапруженіших на фронті. Незважаючи на те, що місто Бахмут було повністю зруйнованене російськими окупантами, вони продовжують збільшувати свою концентрацію сил у цьому районі.
Начальник служби зв’язків з громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо сказав українському телеканалу, що ворог дуже обережно використовує військову техніку, адже він втратив велику її кількість в боя на Куп’янському та Авдіївському напрямках.
Через великий дефіцит техніки окупанти акцентують на своїй піхоті. Вони зараз кидають бійців у штурми, як і під час Другої світової війни.
Основна ставка росіян на піхоту. А за хорошої погоди вони застосовують ударні безпілотні комплекси, – зауважив він.
Водночас на півночі від Бахмута – у Берхівці та Ягідному – Збройні Сили України перебувають в активній обороні, відбивають атаки ворога та покращують свої позиції, якщо мають таку можливість.
На півдні від Бахмута – у Кліщіївці, Курдюмівці, Андріївці та Озарянівці ворог має мету відбити позиції, які він мав ще під час штурму Бахмута. Але він вже їх не поверне.
На цьому напрямку росіяни докладають зусиль, щоб стримати просування українських сил. Також вони намагаються частково атакувати, але ЗСУ завдяки активній обороні можуть дати їм відповідь.
«У деяких місцях Сили оборони можуть покращувати своє тактичне положення, а в деяких – переходити до атакувальних дій», – наголосив Володимир.
Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли про просування ЗСУ поблизу Бахмута. Їм вдалося відкинути росіян через залізницю північніше Кліщіївки.
Кремлівські пропагандисти заперечували той факт, що Сили оборони перетнули залізницю поблизу Бахмута, втім російські «воєнкори» бідкаються на втрачені позиції. Крім того, окупанти стверджували, що ЗСУ також успішно контратакували поблизу Хромового й Богданівки на Бахмутському напрямку. Тим часом російське міноборони традиційно стверджує про «усі відбиті атаки».
Водночас українські захисники намагаються наступати у напрямку траси Бахмут – Горлівка. Саме вона є головним логістичним шляхом ворога, по якому здійснюється постачання в Бахмут.
Про це раніше українському телеканалу розповів офіцер Національної гвардії України Олександр Дорошенко, зауваживши, що умови для наступу за залізницею є досить складні.
Військові намагаються закріпитися, щоб мати змогу рухатися далі від посадки до посадки. Але територія прострілюється, тому навіть 50 – 100 метрів даються дуже важко.
Ми намагаємось наступати у бік дороги Бахмут – Горлівка, по якій проходить логістика ворога. Хоч і наступаємо, але ворог перебуває близько від Кліщіївки, тому ситуація дуже складна, – розповів Олександр Дорошенко.
На заваді просуванню стають дощі й загалом рельєф місцевості. Під час наступу не завжди є можливість окопуватися, через те, що земля тверда.
«Тут посадки, тверда земля, тому дуже важко. Фактично треба ховатися в тих норах, які зробили росіяни.», – додає офіцер.
Раніше підрозділ Олександра Дорошенка воював у Серебрянському лісництві, що на Луганщині. Там бойові дії дещо відрізнялися від ситуації з Бахмутом.
«Це була досить велика територія, а відрізок, на якому ми зараз, – менший. Ворог використовує практично те саме озброєння: авіацію, міномети, можливо, менше бронетехніки.», – зауважив Дорошенко.
Якщо у Серебрянському лісництві росіяни більше стріляли танками, використовували броню, то в районі Бахмута інша специфіка й техніка не завжди потрібна.
«Тут відкрита місцевість, вона продивляється. Якщо ворог виводить техніку, то по ній можна добре відпрацювати.», – підкреслив Дорошенко.