В Івано-Франківській області в селі Княжолука члени сім'ї загиблого на Донбасі бійця Ігоря Денисіва претендують на 609 тисяч гривень, які держава зобов'язана виплатити як компенсацію. З урахуванням інших виплат сума перевалює за мільйон.
Це стало приводом для серйозного конфлікту серед родичів загиблого, повідомляє "Галицький Кореспондент", передає Корупція.інфо

Як пише видання, ця сварка в родині вбитого на фронті бійця стала відома всій Івано-Франківщині.

На спадок Денисіва претендують його мати і сестра, з одного боку, і колишня дружина та двоє неповнолітніх дітей – з іншого. Жодна зі сторін мирним способом врегулювати конфлікт не має наміру. Тому важливо, щоб в цій боротьбі без уваги дорослих не залишилися інтереси дітей, які втратили люблячого батька, опікуна і годувальника.

Колишня дружина бійця Оксана з двома дітьми Михайлом і Юлею проживають у старому маленькому будинку з однією-єдиною кімнатою. Жінка згадує колишнього чоловіка зі сльозами на очах, каже, що Ігор був хорошим і турботливим чоловіком. Як у всіх сім'ях, у них іноді траплялися сварки. Однак про причину розлучення Оксана виданню не повідомила.

дім померлого бійця

Жінка розповіла, що 2 березня 2014 року в село Княжолука, де проживало подружжя, Ігор Денисіву принесли повістку. Від служби чоловік не ухилявся, спочатку пішов служити в Долинський військкомат, а коли набирали бійців в 5-й батальйон територіальної оборони області, зголосився добровольцем. Після повернення батальйону зі сходу приєднався до 128-ї гірсько-піхотної бригади. Там був водієм машини швидкої медичної допомоги, виніс з поля бою не одного пораненого.

Загинув Ігор Денисов 1 лютого, в ніч з суботи на неділю, на блокпосту в Дебальцеве. При собі документів не мав, друзі знайшли його в харківському морзі 6 лютого. Денисіва поховали 9 лютого, на дев'ятий день після смерті, в Княжолука.

За словами Оксани Денисів, до цих пір конфліктів з родичами у неї не було. Скандал трапився, коли мати колишнього чоловіка відразу ж після його смерті взялася клопотати про матеріальну допомогу.

 "Коли чоловіка мобілізували його матері не було поруч і, коли він вирушав на схід, теж. Передачі солдатам родичі чоловіка не поспішали пакувати, за цілий рік навіть пачки сигарет не передали", – зазначає вдова.

Батько Оксани, колишній тесть покійного бійця, Михайло Саснік розповів, що пошуки і похорони Ігоря Денисіва обійшлися йому майже в 40 тисяч гривень. Чоловік стверджує, що цю суму він заплатив зі своєї кишені, а зібрані на похоронах гроші лише частково покрили його витрати.
Через деякий час після смерті Ігоря Оксана звернулася до департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА. Там почула, що раніше сюди вже приходила свекруха, яка принесла довідку, що Ігор проживав з батьками в сусідньому селі Новоселиця.

 "Ігор всі ці роки проживав зі мною. Я привезла акт обстеження на підтвердження факту, що ми вели спільне господарство", – запевняє Оксана.

Після смерті бійця сільрада Княжолука виділила його родині 10 тисяч гривень. Ще 2 тисячі сільрада дала сім'ї Денисів раніше – восени 2014 року, коли Ігор повернувся зі сходу. Вдова каже, що грошей їй не треба, для неї достатньо того, що має. Але хотілося б забезпечити дітей, адже її зарплати в 1400 гривень не вистачить, щоб поставити їх на ноги.

родичі бійця
До цього часу про матеріальні виплати Оксана не думала, після смерті чоловіка було не до цього. Але в себе її привела свекруха, яка вже встигла побувати в багатьох чиновницьких кабінетах, де вимагала матеріальної компенсації за смерть сина. Проблема в тому, що, на думку Оксани, інтереси дітей свекруха не враховує.

Зі свого боку мати Ігоря Денисіва скаржиться на працівників військкомату, що не повідомили батьків про смерть сина. Військові відкидають ці звинувачення, наголошуючи, що Ігор залишив адресу і дані дружини, де проживав. Саме туди вони і повідомили відразу, як дізналися про трагедію.

"Хто його народив – дружина або мама ?! Хто виховав ?! Вже більше 11 років вони розлучені, нормального життя у них ніколи не було. Я закривала очі на все. Про смерть сина я дізналася у вівторок, 3 лютого, о 21:00 вечора. Ні свати, з якими ми досі не сварилися, ні невістка нам про це не повідомили. Більш того, самі поїхали за тілом, нічого нам не сказавши. Потім купили костюм, труну. Яке вони мали право їхати без нас ?! Добре, що впізнали тіло. А якщо необхідно було б робити аналіз ДНК, що б тоді робили? "- нарікає Ганна Денисів.

За словами матері загиблого бійця, вона вже не раз зверталася в різні інстанції, однак замість допомоги отримала одні обіцянки. Жінка поскаржилася на те, що її сина на війну забрали швидко, а до наслідків вже нікому немає діла.

Суму в 609 тисяч гривень згідно закону, мають право розділити між собою батьки і діти покійного, а колишня дружина ніяких прав на ці гроші не має. Анна Деніс звернулася до заступника голови ОДА з гуманітарних питань Ігорю Пасічняк, який пообіцяв зробити все можливе, щоб родичі отримали компенсації в розмірі 100 тисяч. Мати загиблого бійця вважає, що ніхто, крім батьків, на ці гроші претендувати не може. Також мати загиблого військового зверталася до влади по квартирному питанню. За словами жінки, вона і її чоловік після смерті сина мають право на отримання квартири, оскільки з 1952 року проживають у старому і пошкодженому будинку.

Місцева влада батьків обіцяли поставити на квартирну чергу, але попередили, що чекати доведеться 5-10 років. Зараз батьки Денисіва оформили пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Однак найбільш постраждалою стороною в цьому конфлікті стали втратили батька діти. Їхня бабуся Ганна Денисів поширює по селу чутки про те, що Юля – не рідна дочка Ігоря. Мати загиблого вважає, що перед тим, як претендувати на гроші її сина, було б доречним зробити аналіз ДНК дівчинки, щоб переконатися в кровній спорідненості.

"Через ці гроші люди зійшли з розуму. Як таке можна наговорювати на дитину?" – Обурюється дідусь, батько вдови, Михайло Саснік.

У неділю, 10 травня, поруч з могилою загиблого стався прикрий інцидент, розповідає Оксана Денисов:

"Сестра Ігоря, Леся Крисина, кілька разів ударила мого сина (Михайла – ред.). Була по обличчю, говорила, що відніме у дітей всю пенсію, що вони не отримають ні копійки. Затверджувала, що Ігор їм не батько".

Оксана Денисов тоді була на роботі. Згадує, що син плакав, коли прийшов додому. Потім хлопчик все розповів матері. Крім сестри Ігоря, на кладовищі був її співмешканець, який тримав за руки хлопчика і мати загиблого. Свекруха тоді викрикувала нецензурні слова і стверджувала, що діти не отримають грошей.

Зам голови ОДА з гуманітарних питань Пасічняк сказав, що не хоче бути втягнутим у конфлікт

"Сторони між собою ворогують. Особисто я схиляюся до думки, що кошти повинні бути розділені порівну між обома сторонами. Ми вирішили виділити матеріальну допомогу по 50 тисяч гривень обом сторонам", – сказав він.