Лайкаючи в фейсбуку чергові перемоги України (чи її окремих регіонів), репостячи новини від Тимчука/Гіркіна, та пишучи схвальні коментарі під оптимістичними новинами, жителі Києва, Львова та інших міст потроху програють тил.
Народ повинен чітко усвідомити свої потреби та відстоювати їх, а не гасла.
Війна – час прощати
Саме тим, хто не підтримав прихильників ДНР та не пішов воювати на стороні державної армії, належить стати гарантами того, що смерті з обох сторін не будуть марними, а ніякий зовнішній вплив не зашкодить відбудувати країну.
Тим, хто уже взяв зброю, потрібно повернутися в тил і сконцентуватися на конструктивному проекті.
Прості рішення, до яких привчає використання ПЗРК і автоматів, можуть дати адреналін, але не в змозі забезпечити майбутні.
Нікому немає чим похвалитися
Наразі області, які підтримували Майдан, не мають чого показати як досягнення. Реформи не проведені, винних не покарано, а вибори в парламент навряд чи подарують країні нові політичні обличчя.
Втім, це проблема також і жителів східних областей України. Навіть у випадку перемир’я їх чекатиме необхідність змін.
Жителі східних областей взимку боялися війни, переглядаючи кадри з Грушевського та Інститутської. Центральна та Західна Україна з тривогою спостерігає за подіями на Сході України.
Усім необхідно буде знайти не ті питання, які роз’єднують і дратують, але проговорити чесно ті цінності, які змушували людей ставати по той чи інший бік барикад.
Забуваючи соціальне?
У основі Майдану в Києві та рухів за відокремлення на Луганщині та Донеччині лежала соціальна нерівність і бажання жити краще та не втратити те, що є.
Зізнаймось чесно, мріючи про підписання Асоціації з ЄС, кожен із прихильників Майдану бачив себе таким, що буде жити за європейськими стандартами, мати шанс подарувати дітям освіту в Європі та мандрувати.
Ті люди, які виступили за проголошення самостійності окремих регіонів, або ж мовчки потурали таким, також вірили в кошти, які залишаться в регіонах, в допомогу (передусім фінансову) з боку Росії тощо.
Хто з прихильників Євромайдану читав повний текст Угоди про асоціацію з ЄС? – Одиниці.
Хто розумів економічний цикл у самопроголошених територіальних структурах? – Мало хто.
Борючися за покращення свого життя, зміну правил суспільства та кращу перспективу, жителі України з обох сторін знову пішли за національними гаслами.
Ніхто не виміряв свого інтересу
За патріотичними гаслами. За синьо-жовтими та оранжево-чорними стрічками. За фейсбук-постами командирів. Відусіль чути заклики про духовне, але ніхто не дає банальної конкретики, яка має бути зрозумілою та відчутною для всіх.
Світ не стає краще від того, якщо пов’язати георгіївську стрічку, або пофарбувати міст в синьо-жовтий колір.
Однак у простому житті ми стикаємося з підвищеннями цін на ліки, відсутністю реформ, неможливістю купити власне житло, необхідністю в роботі тощо.
Саме речі, які забезпечують біологіче виживання, мають стати предметом політичного торгу для народу.
У олігархів і польових командирів свої інтереси. Бажання влади згубне, не зважаючи на те, що лежить в його основі – меркантильний інтерес чи нав’язане месіанство.
Куди повертатися?
Ми не маємо права програти тил. Коли бійці повернуться з війни, а виних судять, гостро стане питання “похмілля” від повного на адреналін життя.
При чому, всі еліти виправдовують відсутність змін на краще “війною”. Невже всі слідчі, які працювали 20 років на Донеччині (чи Львівщині) уже мобілізовані до лав військових формувань? Що роблять юристи, які мали би створювати законопроекти?
Спільними зусиллями необхідно показати, що людське життя, достойне, а не жебрацьке, є основним лейтмотивом соціальних бунтів. І це має зрозуміти кожен, хто претендує на крісло.
Джерело: Перший соціальний портал «Страйк» (автор: Михайло Савін)
Фото: Страйк
Громадський проект «Корупція.com» розпочинає активну боротьбу з недобросовісними чиновниками, високопосадовцями та представниками інших органів державної влади, задля припинення корупційних схем, які діють на території нашого міста та країни загалом. Ми закликаємо до співпраці усіх небайдужих громадян, які втомилися від монополії та свавілля. Якщо у Вас є інформація про корупцію, незаконні дії та махінації, просимо повідомляти нашу команду про це на сайт в розділі «Повідомлення про корупцію», аби ми допомогли українцям не програти в тилу.