5300

Членство в Блоці Петра Порошенка почали використовувати як "індульгенцію", що звільняє від кримінального переслідування.

Про це пише видання "Главком", передає Корупція.Інфо.

За даними видання, вже рік Бердянський суд не може винести рішення по справі керівника бердянської осередку БПП Віктора Цуканова, звинуваченого в отриманні хабара. Суддів переконують віддати Цуканова на поруки, посилаючись на "високу" посаду в партійній ієрархії.

Як повідомляється, навесні минулого року місцеві правоохоронці спіймали Віктора Цуканова в момент отримання хабара, яку він як член земельної комісії міськради вимагав з місцевого підприємця за виділення землі на березі Азовського моря. Через тиждень депутат вийшов під заставу 740 тисяч гривень, який за нього вніс один з нардепів фракції БПП Сергій Валентиров. Тепер Цуканова і зовсім хочуть звільнити від відповідальності, хоч сам факт хабарництва ніким не заперечують.

Автори публікації звертають увагу, що в недалекому минулому Віктор Цуканов був помічником нардепа-регіонала Олександра Пономарьова. І хоча в 2013 році він нібито пішов від свого шефа, депутат продовжує його опікати і надавати допомогу (зараз Олександр Пономарьов є членом групи Ігоря Єремеєва "Воля народу"). Сам Віктор Цуканов вже встиг побувати в "Народному фронті", "Батьківщині". Багато в місті були впевнені, що його "роман" з БПП також виявиться недовгим.

Так, восени 2014 року, можливо передчуваючи швидке згасання президентства Порошенка під вантажем проблем, які навалились на країну, Цуканов дозволив собі "зайве". Він відкрито розкритикував верховного головнокомандувача, називаючи його "некомпетентним". Порошенка він звинуватив у поразках, через які українські солдати несуть втрати на фронті. На думку активіста, "українці хотіли б бачити зовсім не такого головнокомандувача", – відзначаються в публікації.

"Чи буде покараний Цуканов?", — задаються питанням автори розслідування.

"У Бердянську майже всі впевнені, що історію спустять на гальмах. У місті давно звикли до того, що як би не називалась партія влади діє вона по одному і тому ж принципу — "Своїх не здаємо". Зрозуміло, що плюсів Блоку Порошенко це не додає. Чи знають про це в Києві? Або керівництво політичної сили вірить, що заробити довіру жителів Бердянська можна лише відкриттям дитячих майданчиків під символікою БПП?", — йдеться в статті.

На думку журналістів, бердянський випадок змушує задуматися і в цілому про плани Банкової щодо зняття суддівського імунітету.

"Чи не вийде так, що забираючи недоторканність у служителів Феміди, ми одночасно наділяємо нею місцевих "царьків", партійних функціонерів та їхніх господарів — бізнесменів? Це питання, на яке належить відповісти українському суспільству", — резюмує "Главком".